Benzínová motorová pila Avenberg Langostia YD-KW05-52YP



Jenda_ - (30) - 214.22 (?)
31.3.2015 1:48

Dobrý den. Nikomu nic nenabízím, jen píšu názor, pro případné tazatele. Minulý týden s ní bratr skácel a částečně zmanipuloval kolem 120 m3 smrku. Řetěz brousil jednou. Řetěz i lišta je Oregon a je opravdu kvalitní. Lišta má 45 cm a při 4 až 5 kubíkových stromech je akorát. Bratr dělal v lese asi 20 let a měl vždy jen Husqvarnu. Teď už dělá něco jiného, ale pilku si chválil. Žádný problém. Stačilo dolévat olej, benzín a po šichtě vyčistit filtr a vyfoukat zbytek stlačeným vzduchem. Objednal jsem si i náhradní lištu a řetěz a poslali mi to za výbornou cenu. Nevím, jak dlouho vydrží, ale zatím jsem s ní velmi spokojen. Těší mne to o to více, protože když jsem se o ní zmínil jednomu prodejci Husqvarny, tak mi řekl, že jí mám hodit pod vlak a koupit si Husqvarnu. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 214.22 (?), 3.11.2014 9:11, zobrazeno: 21596x

Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s touto pilou, prosím? Děkuji za odpověď. j

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.103 (?), 4.11.2014 6:17

Opět ta samá odpověď jako v předchozím dotazu na jnou čínu. Tato pila o kterou máte zájem je v podstatě Hecht 950, GTM 50 a můžu jmenovat spoustu dalších "značek" respektive nápisů na pile.       

Poruchovost těchto pilek se pohybuje na nějakých 25% tzn. každý 4 kousek je zmetek, když budete mít štěstí a nekoupíte zmetek, pořád se vám dostane do ruky pila z nekvalitních materiálů a životnost je bídná. U této vaší dotazované pily je další neduh, napínání řetězu ze předu, je to kopie starých pil, pokud můžu radit, kupte si ještě větší obsah a kopii novějšího modelu, který má daleko pohodlnější napínání z boku a díky vysšímu obsahu pokud se vám poštěstí a koupíte funkční kus, více vydrží. Namátkou Hecht 956, GTM 56, Fuxtec KS162, Sharks atd. atd.

Pro porovnání, japonské pily jako Shindaiwa (Echo), Tanaka (Hitachi) fantastický a do dnešního dne nepřekonaný výkon/váha, kvalita materiálů a zpracování, nulová porochovost z výroby, následně v provozu pod 2% o čemž se může evropským výrobcům zdát a pro čínské je to údaj z říše snů. Cena je samozřejmě jinde.

video jak se takové pily startují zde a zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 4.11.2014 10:04

Fuxtec je takový německý Hecht, nová konstrukce, dvojité uchycení brzdy, velký obsah, rozumná váha, boční napínák.  Oproti Hechtu je nevýhoda pouze jedno servisní středisko, ale díly nejsou problém poslat poštou, takže stačí šikovný servisák např. u Husqvarny nebo Stihl a případná oprava není problém. U vysších a drazších řad Hechtu máte zase oregon lištu, kvalitní karburátor wallbro, větší zastoupení servisních středisek. Více o zkušenostech všech možných značek nejdete například na Heurece. Chce to trochu soudnosti (lišta a řetěz od Oregonu na vaší pile 45cm stojí 1100Kč = samotná pila bude za 900Kč co to asi může být za kvalitu) a určitě vyberete pro vás vhodný model. Kolem těch 4000Kč už se ale i v těch čínách dá vybírat samozřejmě pro nenáročné používání.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.22 (?), 4.11.2014 11:28

Děkuji za odpověď.

Pišou, že: Napínání řetězu : boční

Dostal jsem to jako dárek k sekačce, tak mne zajímá, co od ní můžu čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 4.11.2014 12:24

Zázraky laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.22 (?), 9.11.2014 21:32

Tak jsem jí vyzkoušel. Podřezal, odvětvil a naporcoval jsem asi 8,5 kubíkový smrk. Máte pravdu napínání řetězu je ze předu a taky jsem ho musel 3x napnout.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 10.11.2014 1:52

Tak to je ideálka, přesně pila na takové stromy blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.65 (?), 13.11.2014 18:35

Fotografie jsou pěkné a strom úctyhodný, klobouk dolů. Na fotografiích však předpokládám není vidět ten kouř, který z takového stroje musel vycházet. Za mně děkuji nechci.  F A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jenda_ - (30) - 214.22 (?), 31.3.2015 1:48

Dobrý den. Nikomu nic nenabízím, jen píšu názor, pro případné tazatele. Minulý týden s ní bratr skácel a částečně zmanipuloval kolem 120 m3 smrku. Řetěz brousil jednou. Řetěz i lišta je Oregon a je opravdu kvalitní. Lišta má 45 cm a při 4 až 5 kubíkových stromech je akorát. Bratr dělal v lese asi 20 let a měl vždy jen Husqvarnu. Teď už dělá něco jiného, ale pilku si chválil. Žádný problém. Stačilo dolévat olej, benzín a po šichtě vyčistit filtr a vyfoukat zbytek stlačeným vzduchem. Objednal jsem si i náhradní lištu a řetěz a poslali mi to za výbornou cenu. Nevím, jak dlouho vydrží, ale zatím jsem s ní velmi spokojen. Těší mne to o to více, protože když jsem se o ní zmínil jednomu prodejci Husqvarny, tak mi řekl, že jí mám hodit pod vlak a koupit si Husqvarnu. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.239 (?), 20.6.2015 22:39

Zdravím,

mám jí už rok, třicítku lištu od HQ a pořádný řetěz a běhá jak fík při odvětvování a na slabších kuláčích do cca 25 cm, naprostá spokojenost. Chytne na první škytnutí, dávno se už zaplatila. smiley  Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika