Aku pily greenworks - zkusenosti



host - 11.116 (?)
4.10.2015 8:11
No jo, ale pilu prodávaji samostatně, akumulátor taky, nabíječku taky. Dohromady neprodejné dobrý fígl jsem bratru na desítce s jedním akumulátorem no nekupte to.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 53.124 (?), 4.10.2015 7:18

Já mám 4040i a jsem s ní maximálně spokojen. Mám dva akumulátory 4Ah a plně nabité s rezervou stačí pro naplnění vleku kulatinou. Porovnáváním odpovídá výkon motoru cca až 1,5 kW (2 HP).

30 cm kulatinu přeřízne za 20 vteřin, na jeden akumulátor cca 15 takových řezů. Odvětvování dělám buď touto pilou, nebo do průměru 5 cm nůžkami na větve.

Také se mi "rozbila", až jsem s úlevou zjistil, že je jen přepnutá bezpečnostní páka, takže chyba byla u mně. Mám ji asi dva měsíce, pořídil jsem si i 35 cm lištu Oregon (řetěz 1,1) a tu používám z praktických důvodů více.

Nicméně jsem odřezal i s lištou 45 cm a 1,3 širokým řetězem několik pařezů blízko u země. Na jeden aku měla tyto čtyři řezy, (skončila s jednou ledkou) ale poprala se s nimi se ctí.

U takovéto pily je opravdu nutno dbát na ostrost řetězu. Pokud bude dobře ostrý, odmění se pila zase vám.

Spotřeba oleje je velmi příznivá, cca 5-8 akumulátorů na nádržku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 4.10.2015 8:11
No jo, ale pilu prodávaji samostatně, akumulátor taky, nabíječku taky. Dohromady neprodejné dobrý fígl jsem bratru na desítce s jedním akumulátorem no nekupte to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.124 (?), 4.10.2015 9:35

To není žádný fígl. Greenworks podobně jako jiné firmy vyrábí celou řadu akumulátorových strojů (křovinořez, sekačka, vyvětvovací pila, vysavač, ...) na stejné akumulátory, takže je logické prodávat aku zvlášť, když mi stačí jeden či dva třeba k pěti strojům.

Navíc pila samotná je za 5000 Kč, kdežto Stihl je samotná za 8000 a husquarna je se dvěma baterkami za 24000,- (greenworks za 13600,-)

Takže nechápu, proč fígl a proč by to mělo být neprodejné?

Je to velmi dobré a přitom nejlevnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 4.10.2015 10:16
Jedna pila jeden akumulátor jedna nabíječka tj základ. Vy máte 2 silnější akumulátory, kolik celkem takováto sestava stála?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.124 (?), 5.10.2015 6:17

13600 i s nabíječkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.124 (?), 28.9.2016 10:28

Proč by to mělo být neprodejné? Akumulátor je univerzální pro další aku nářadí Greenworks, tak nechápu, proč by se to nemělo prodávat odděleně. Pilu mám rok a půl a je vynikající, výkon motoru odpovídá cca 2HP (musí mít však 4 Ah aku). Mám dva 4 Ah akumulátory. Je vynikající, že nemusím pilu buď nechat vrčet na volnoběh nebo chcípat a znovu startovat při krátkých pauzách, jako je to u benzínky. Navíc je úžasně tichá oproti benzínce, která je v lese slyšet na tři kilometry. Nedýchám v lese spaliny. Podstatně levnější provoz (elektrika je nesrovnatelně levnější než benzín a motorový olej), podstatně méně náročná na údržbu. Každému snad vadí cena akumulátoru, jako by pak nepočítal cenu benzínu a motorového oleje, co musí lít do benzínovky. Já jsem za skoro dva roky nedal za benzín do pily ani korunu.

Samozřejmě není na celodenní profesionální práci, ale to není můj případ. Já bych dnes už nikdy nešel do lesa na dřevo bez ní.

Mikrob

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.229 (?), 3.3.2021 19:35

Děkuji za radu také se mi "rozbila" a tak jsem dolila olej, dala nabitou baterii vyčistila a nic. Pak jsem zde našla radu a moc mi to pomohlo. Jinak souhlasím, že to je obyč pila, ale mě za ty peníze udělala tolik práce, kterou bych ručně nezvládla vůbec, mám pořezáno, uklizeno a ješte prořezané mladé vrby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.21 (?), 27.1.2017 20:04

Od konkurenece nejsem, jen mám větší zahradu a jsem velmi pracovitý a manželka také :) Tím ty stroje samozřejmě jedou a také se sypou. U střihoplotu jsem prý utavil motor tak, že se to uvnitř rozteklo. Nevím, nekoukal jsem do toho, ale teď mám plotostřih z Lidlu, dostává stejný záhul a jede stále. Má i kvalitnější ostří se super střihem a skoro se vůbec netupí. S tím krámem Greenworks jsem to měl hrozně ožvýkané a větvičky nedostřižené, zaschlé. S tím Lidlovským super, začištěné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 15.2.2015 19:02

Zeptám se jinak - nejde mi o to kolik s jedním nabitím pořežu, ale jak dlouho mi akumulátor vydrží se nabíjet než budu nucen koupit nový. Osobně jsem o této variantě pily též uvažoval. Cenově vyjde na přibližnou cenu jako benzinka, je škoda, že prodejci k těmto pilkám a vubec zahradní akumulátorové technice neprodávají akumulátory dva, za cenu do desti tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 21.2.2015 0:59

Je to stejná baterie jako u mobilu nebo notebooku Lithium-iontová, pokud ji budete používat denně, tak samozřejmě životnost nebude taková jako když ji použijete párkrát do roka. Mobil který nabíjím každý druhý den vydrží baterka zhruba tři roky, poté se kapacita sníží, ale pořád je použitelná. Nejdéle co jsem zatím měl baterii u mobilu vydržela 5 let. U pily, která nebude využívána každý den a tudíž baterie nebude dostávat takový záběr bych to viděl s postupným snižováním kapacity ještě na mnohem déle.

Při skladování, když zrovna pilu nebudete používat, nechte baterii na 40% nabití = nenabíjet do plna před uskladněním jako olovněné do auta. Nabíjet až před plánovaným použitím. Další věc co pomůže je skladování v chladu, ale pozor rozhodně ne v mrazu, dát ji někam do chladné a suché místnosti. Když tyto AKU výrobky vyběhli na trh jako novinky, koupil jsem jednu na zkoušku od Stihl, je to cca bez měsíce 3 roky a baterka pořád drží jak nová. Je to nejvyužívanější pomocník, každý z příbuzenstva si ji půjčuje. Za rok to vidím něco kolem 40 nabití. Když uvážím se s každým nabitím nadělala vlečku dřeva, tak to vychází na cca 120 kubíků dřeva x cca 800Kč  = 96000Kč takže už je 5x zaplacená. Druhý akumulátor je lepší koupit až když vám vypoví službu stávající, při ceně 3100Kč to člověka nezruinuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika