Aku pily greenworks - zkusenosti



host - 140.103 (?)
3.3.2015 23:11

V Americe už se 80V prodává, takže je už jen otázka času, za jak dlouho se to sem dostane.  Tvarem, nabíječkou, zasunováním a mechanismem baterie mi to připadne jako okopírovaná Stihlka.   První videorecenze.

Jak se to začne prodávat v ČR, kupuju wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 53.124 (?), 4.10.2015 19:21

Mám. Přesně, 4040i a dva akumulátory 4Ah. Je to prostě vynikající, pila řeže bez problémů 35 cm průměry. Pro běžnou práci jsem pořídil 35 cm lištu opět s 1,1 širokým řetězem, mám i 30 cm, což by na ty břízky 20 cm bylo ideální. Pila mne překvapila svým výkonem, 30 cm průměr má za 20 vteřin přeřízlý.Řezal jsem s ní i s 45 cm lištou s řetězem 1,3mm a uspěla,  když pak tak 5 řezů na akumulátor. Jo, těch 30 cm řezů má tak 15 na jeden aku.

Výhodou je, že používá zcela standardní Oregon lišty s úchytem A041 a řetězy 3/8" o šířce 1,1 a 1,3 mm, takže je možno mít k ní lišty od 20 cm do 45 cm. Na její možnosti je ideální 30-35 cm lišta, i s tou dodávanou 40 cm řeže parádně.

Pila zcela splnila moje očekávání. Zatím maká dva měsíce k plné spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.21 (?), 27.1.2017 20:17

Když si koupíte za ty peníze co za to chtěj benzín, tak ho nespotřebujete do konce života (V Husqvarně 136, která úplně stačí a skoro to nic nežere) Akumulátory jsou problém. Dojde proud, je to přehřáté, takže se to začne nabíjet až když to vychladne,. Před úplným vybitím už to nemá ten správný fofr, protože klesá napětí, omezená životnost aku, potřeba zásuvky. Také jsem o tom uvažoval a vzhledem, že pár aku nářadí mám i od tohoto Greenworks a vím co je to za patálie s aku, zůstal jsem u benzínu. Je to levné, jede to furt, má to výkon. Konkrétně mám Husqwarnu 136 Air Injection a ta pila je super. Nežere to skoro nic, má to sílu, je to lehké a teoreticky i tiché oproti ostatním pilám. Při správném mixování oleje a benzínu při použití plné syntetiky to ani nesmrdí a nečadí. Fakt jsem s tou pilou max spokojen. Už má naběháno spostu hodin, kácím s tím i pořádné stromy a profíci čumí jak lamy jak to řeže :) Samozřejmě řetěz mám vždy ostrý, tím pilu zbytečně netrápím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.254 (?), 30.8.2019 6:54

Jasně, že to nesmrdí a nečadí, když to prakticky nic nežere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.117 (?), 27.3.2020 14:25

Mám teda úplně opačnej názor, protože jsem si ze zvědavosti koupil pilu 40 V.  Zatím je moje praxe taková, že pokud dělám přořezávku stromů tak do 12 cm, vydrží baterka 6 ah, 1,5-2 h... Mám dvě baterky, takže 4h v lese, odpoledne po práci je až až... Pokud potřebuju řezat větší stromy, cca 40cm kmen, tak vydrží baterka cca 30-45 min... a to jsou už dost velký kmeny... Chystám se teď otestovat variantu, že si vemu do traktora měnič na 220V a budu si tu druhou baterku vždy dobíjet.  Co vidím jako obrovskou výhodu je že vůbec nedrnčí v rukách, nemusím mít sluchátka, protože je ticho a nemusím si dávat takovej pozor na řetez, protože nedobíhá... Nemusím ji startovat... Benzínovou pilu už si beru jen jako zálohu a nutné zlo... Moc téhle technologii fandím, je to fakt pecka... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.43 (?), 14.11.2014 19:29

Nic lepšího jsem v ruce nikdy nedržel, vyzkoušeno v provozu pily! Stihl letěl do kombálu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 1.1.2015 10:58

Na Amazonu je několik tisíc recenzí na tuto pilu a ostatní aku nářadí značky Greenworks tzn. aku sekačky, aku plotostřihy, aku foukače, aku křoviňáky a procento nespokojených, kterým se výrobek porouchal není sice malé, ale zároveň to není tragédie, horší to bude se servisem, ten docela vázne. 

Jinak s koupí bych posečkal, vývoj v aku nářadí jde hodně rychle dopředu, dříve takový aku šroubovák (klasická akučka) byla brána s despektem a dnes se prakticky nic jiného nepoužívá. V americe už frčí 56V strojky a Greenworks zareagoval a přináší úplně novou sadu výrobků tzn. sekačky, pily, plotostřihy atd. na 80V což už dokáže dodávat docela solidní energii, podle tabulek srovnatelný výko jako 2,7HP dvoutakt. Cena podobná 40V a do ČR se to dostane podle všeho v průběhu roku. 

Video jak pilka řeže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 3.3.2015 23:11

V Americe už se 80V prodává, takže je už jen otázka času, za jak dlouho se to sem dostane.  Tvarem, nabíječkou, zasunováním a mechanismem baterie mi to připadne jako okopírovaná Stihlka.   První videorecenze.

Jak se to začne prodávat v ČR, kupuju wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 186.245 (?), 8.3.2015 18:37

Mohli by ste mi trochu hlbšie vysvetliť prečo je 80Voltový stroj o toľko lepší ako 40 Voltový?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.159 (?), 8.3.2015 19:56

...ak sa pozriete na elektricky vykon z hladiska Ohmovho zakona U^2/R, tak vyssie napatie ma vyhodu.- dvojnasobne napatie da 4krat vyssi vykon. Vykon mozete zvysovat bud napatim alebo znizovanim odporu. To druhe moze byt technicky problem. Odvratena strana vyssieho napatia je z hladiska bezpecnosti prace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 8.3.2015 21:17

Další důvod je ten, že z baterií se dá při nižsím proudu dostat více energie. Přesněji je to poměr proudu, v tomto případě vybíjecího, vůči kapacitě baterie. Např. pro 6 Ah baterii je vybíjecí proud "3C" (C jako capacity) roven 18 A. Při proudu 1C (= 6 A) dostanete z baterie celkově víc energie, než při 3C. Samozřejmě taky za delší dobu, ale místo 3x déle 3x menším proudem můžete vybíjet např. 4x déle, ale stále tím 3x menším proudem a v tom je ten zisk.

Kromě bezpečnosti - pro 80 V to hrozí jen ve vlhkém prostředí, 80 V je standardní napětí na obalené elektrodě (MMA) invertorové svářečky, na kterou si lehko šáhnete a normálně nekope - může být problém také v konstrukci baterie. Vyšší napětí vyžaduje spoustu článků v sérii a pak je problém s tzv. balancováním článků, kdy vlivem trochu odlišných parametrů některé články už mohou být nabité a některé ještě ne. Při pokusu nabít takovou sérii se ty nabité budou přebíjet a ty nenabité zůstanou částečně nenabité. Naopak při vybíjení může dojít u těch částečně vybitých k hlubšímu vybití než by pro ně bylo zdrávo. Obojí může vést ke zkrácení životnosti těch článků. Předpokládám ale, že to mají výrobci vyřešené, jelikož to, zdá se, fungujesmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika