Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Porovnával jsem s kamarádem EPR 40-24 a Dolmar ES 2135A. Celkově jsme se shodli na tom, že EPR má o něco silnější motor, to byla jediná technická přednost, potom ještě v té době byla EPR o něco levnější. Jinak je EPR hlučnější, má velmi subtilní napínák řetězu, motor je do strany - to je jedna z největších nevýhod(vyvážení pily, ovladatelnost) a chce to pilu vzít a vyřezat 2-3 nádržky, aby to zápěstí levé ruky pocítilo, a potom stejně dlouho řezat ES 21xx pro porovnání. Dalším mínusem je menší rychlost řetězu(12 m/s - 13,3 m/s), což je dané možnostmi motorů a jejich převody, aby byl řezný výkon a přitom se řetěz ve dřevě nezastavoval, má to vliv na vibrace. Po tom praktickém srovnání jsem byl rád, že jsem pořídil ES 2135A. Ale celkově to není tak velký kvalitativní rozdíl, jako při srovnání s jinými(hlavně no name) el. pilami, kde motor nevydrží ani 1 sadu uhlíků, nebo se s pilou nedá řezat, jak se přehřívá.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika