Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Protože se mi množí e-mailové dotazy na tuto pilu, napíšu k ní pár rozhodujících detailů. STIHL 041 AV má dvě provedení zapalování. Za 1) kontaktní - pod setrvačníkem je jedna "malá černá krabička", kde je ukryt přerušovač a kondenzátor a cívka ze které vychází vysokonapěťový kabel ke svíčce. Zde je nastavitelný předstih i odtrh kontaktů. Za 2) bezkontaktní - pod setrvačníkem je "velká podkova" se vším potřebným zalitým v černé hmotě a vysokonapěťová cívka jako u předcházejícího provedení. Zde je předstih pevný. Prvotním úkolem je demontáž větracího kola setrvačníku (hliníkový odlitek navlečený na setrvačník, přišroubovaný 3 šroubky M4x16 na imbus), jde většinou celkem lehce stáhnout. Oválnými otvory v setrvačníku pak zjistíte typ zapalování. Kontaktní zapalování má na upevňovací desce 2 oválné otvory a jejím natáčením v rozsahu otvorů se seřizuje předstih. Před tím je ale potřeba demontovat setrvačník a provést kontrolu kontaktů a zejména pertinaxové opěrky kladívka, která běhá po vačce která je součástí setrvačníku. Pokud je tato opotřebená, nedochází ke zdvihu kladívka a tím k indukci vysokého napětí. Takže je třeba demontovat kryt kontaktů, setrvačník po kontrole klínku nasadit zpět tak aby nevypadával, ale aby ho bylo možno opět sundat a provést kontrolu zda se vůbec kontakty rozpojí a případně kde před horní úvratí (cca 2 - 25 mm před HÚ). Odtrh by měl být v rozpětí 0,35-0,40 mm. Nastavení předstihu se dělávalo speciálním přípravkem, ten však nejspíš již nemají ani v servisech. Já předstih nastavuji tak, že šroubky upevnění mám uprostřed otvorů a po zkoušce jej případně doladím. Pokud pila jiskru dává, do válce jde palivo (svíčka je mokrá) a přesto nechytí, pak většinou hledám ustřižený klínek setrvačníku, ten se protočí a vačka má jinou polohu. Stalo se mi také po opravě amatérem, že upínací desku otočil a to pak je také přestih trošičku jinde .

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika