Červená dešťová voda



host - 237.232 (?) 
22.4.2014 15:42, zobrazeno: 4506x

Ze sedlové střechy samostatně stojící garáže u baráku chytám dešťovou vodu do kubíkové nádrže. Leč voda je červená. Že by barvila skřildlice se mně nezdá, protože je cca 40 let stará. Nádrž je používaná druhým rokem, takže nějaký nevypláchnutý zbytek něčeho také nepřichází v úvahu. Ani pyly nepřipouštím, ale kdo ví.  Loni mně voda spíše zelenala, ale to jsem ošetřil Savem. Z baráku také chytám vodu a ta je čirá, čistá.

Možná vám přijde dotaz úsměvný, ale mně to prostě vrtá hlavou, co za tím vězí, i když vodu běžně používám k zálivce. Kdyby vás něco napadlo, díky.  I.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.4.2014 15:57

řasy mohou mít stejně tak červený chlorofyl jako zelený. Pokud Vám loni voda zelenala a letos červená, může to být jen sezónou a druhem řas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanky - (23) - 135.252 (?), 6.6.2014 14:41

S největší pravděpodobností jsou to ruduchy, viz. Oddělení Rhodophyta - ruduchy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika