Vesna



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?)
26.1.2015 22:43

To je pravda, Milane. Mohli bychom se vrátit k VESNĚ. Víme, že u tebe dostala šárku, což se asi podepsalo na kvalitě plodů. A před tím byla jejich chuť jaká? Velmi odlišná třeba od Bergeronu? Velmi sladká?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 26.1.2015 18:48

Marhulky na podpnikoch Rubira, Montclar mi do 5 rokov odišli su to nevyhovujuce podpniky do našich podmienok.

frownTak to se mám, Milane, na co těšit. Pravda je, že Hargrand na Montclaru roste bídně, ale Orangered na Rubiře naopak pěkně. Co se týče růstu, tak broskvoňové semenáče růst meruněk snad neoslabují, nebo ano? Goldrich na B-VA roste nadmíru dobře. Jen je patrnější na meruňkových listech chloróza, ale jen mírná. Kioto je pro mě záhada. Přečtěte si ve vlákně Pincot a Kioto tu chválu. O hnilobě plodů Kiota šířící se od stopky, jak psal Milan, jsem si také všiml, ale přisuzoval jsem to zvýšenému hnití v minulé sezóně. Byla by to škoda. Stále hledám náhradu za odrůdy typu VP a Karola a právě Kioto se zdálo vhodné díky uspokojivé chuti, "celoplošnému" vyzrávání plodu, ovšem pokud hnije úplně stejně jako tyto dvě odrůdy, tak to je zásadní chyba. Chtělo by to nějaký meruňkový TOPTASTE, který vydrží zralý na stromě velmi dlouho, aniž by hnil. A ještě bych dodal, že plůdky Kiota vydržely minuloroční mrazík v období malých plůdků. A bonusem je i malá pecka. Podnož wangenheimova je ale pro tuto meruňku naprosto nevhodná. Mnohem lepší je St.Julien, který i při ponechání plodů v prvních letech stíhá i dobře přirůstat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 26.1.2015 21:42

S tymi podpnikmi to Peter nieje take jednoduche čo mne nevyhovuje druhemu zahradkarovi sa na tom podpniku može darit, ked ma lepšiu pôdu.Ideš kupovat nejaku odrodu marhulky napr.Tsunami a nemali ju na podpniku st.julien ale wawit zobral som ju ale pritom neviem ako sa jej na tom podpniku bude u mna darit, stymto podpnikom nemam zatial žiadnu skusenost, zas to ukaže čas.St.Julien je vyborny podpnik, ale vždy nekupim na nom požadovanu odrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 26.1.2015 22:43

To je pravda, Milane. Mohli bychom se vrátit k VESNĚ. Víme, že u tebe dostala šárku, což se asi podepsalo na kvalitě plodů. A před tím byla jejich chuť jaká? Velmi odlišná třeba od Bergeronu? Velmi sladká?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 27.1.2015 8:01

Tak ako pišeš velmi sladka a štavnata odlišna od inych marhul, ale aj ked dostala šarku bola chutovo dobra ale menej sladka a plody už mali po sebe znaky šarky čo nevizeralo pekne.Chutovo to bola jednička v zahrade zasadena rok 2001 pod.marh.semenač 3 roky sa jej nedarilo nerastla skušal som všetko možne.Nakoniec mi dedo povedal že tam kde som ju sadil boli pred 3 rokmi nejake stare slivky vykopane a korene čo zostali odčerpavali živiny.Ale Vesna sa nedala na štvrty rok zahajila ofenzivu na mar.semanači a krasne sa jej darilo vela rokov, vždy ked sme ju jedli vraveli sme nebičko v papulke to potrebujeme mi zahradkari pamlsek.

Vesna
Vesna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 27.1.2015 12:50

Díky za příspěvek i s parádní fotkou, Milane. Musím říct, že jsou zde místa, která únavu půdy zatím neznají. Kupříkladu místo vykopané Domácí švestky, která byla již vzrostlá, jsem na to samé místo zasadil Toptaste a roste na myrobalánu stejně bujně, jako bývalá Domácí švestka. Ještě bych se chtěl zeptat, jestli dáš nové Vesně přednost před Rubistami, Tornády a Ninji? smiley Myslím, že kvůli náchylnosti na šárku ji už znovu sázet nebudeš. Ale co ta skvělá chuť Vesny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 27.1.2015 14:03

Novu Vesnu už nebudem vysadzat je to rysk ale skusim zohnat taku marhulku ktora sa chutovo približi Vesne možna bude lepšia to neviem, ale nove odrody určite zhanat budem.Som zahradkar ktory rad testuje nove odrody aj ked to vždy nevide, ale to napetie počas 2 rokov čo stej odrody bude je krasne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.210 (?), 27.1.2015 20:45

Vykopat domácí švestku u nás na Valašsku je hrdelní zločin, horší než vlastizrada!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 27.1.2015 21:23

To je sice dobrá hláška, ale lepší by bylo něco k Vesně, abychom se tady nemuseli bavit jen s Milanem.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 28.1.2015 7:49

Vesnu mám v seznamu na očkování pro letošní léto k doplnění veselských odrůd Veselky a Velboy. Ale po přečtení příspěvků váhám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 28.1.2015 11:49

Proč váháte, pane Mikeši? Kvůli šárce, jak psal Milan? Slovem Velboy myslíte asi Velboru. Jak jste s ní spokojen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika