Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?



Stránky: 1,  2,  3   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?) 
23.3.2014 13:47, zobrazeno: 12986x

a která z nich je nejchutnější?

Nebo ještě jinou?

Mám sice Pincot a Kioto ze skorejších, ale chtěl bych ještě něco co by bylo o týden-dva nebo i více dříve.

Samozřejmně bych chtěl vybrat pokud možno i mrazuodolnost a odolnost proti monilioze,prostě nejlepšího kandidáta,mám jen 1 volné místo na zahradě :o)

Uvítám zkušenosti, díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.3.2014 20:42

Nevím, jestli se dají všechny tyto požadavky najít u některé konkrétní meruňky. Například mrazuodolnost a dosti vysoká odolnost proti moniliovému úžehu se dájí najít u Kompakty, ale zase nesplňuje požadavky na chuť a velmi rané zrání. U velmi raných odrůd Tsunami, Aurora či Spring Blush nemám odzkoušeno prozatím nic. Leskora na tom bude možná s mrazuodolností poněkud lépe, než Radka, ale není to jisté. V minulém roce totiž vypadaly v důsledku pozdních březnových mrazů u Radky nějaké ty květní pupeny, tak snad proto bych soudil, že bude Radka méně odolná. Co se týká moniliového úžehu, tak jelikož se chystám s Kompaktou už delší dobu rozloučit, tak ji nestříkám proti této chorobě. Zkoušel jsem to i s Lerosou, ale ta jediné neošetření nevydržela a zkolabovala. Kompakta je na tom mnohem lépe. U Kompakty je tato zvýšená odolnost uvedena i v Pomologickém atlasu peckovin II.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.190 (?), 18.6.2015 10:22

Také chci na podzim zasadit skorou meruňku. Měl jsem vybranou Leskoru, ale co pročítám zdejší diskuse tak špatná by nebyla Tsunami nebo Aurora. Líbí se mi i to že dozrávají dřív. Poloha Slavkov u Brna, ale pozdější mrazíky tam asi budou. Takže nějakou odolnější vůči mrazu.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 18.6.2015 10:51
Slavkov není žádná Sibiř, takže bych se neohlížel a prostě jednu koupil. Vysadil jsem na jaře v Brně Tsunami, teda doufám že to bude Tsunami, protože nevěřím obecně všem firmám které zasílají stromky a podle toho, jakou kvalitu mi poslali jim věřím ještě míň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.145 (?), 18.6.2015 19:50

Kúpte si Leskoru, je odolná na mráz a nepraská, aj keď nie je tak skorá ako Aurora a Tsunami..Tsunami nemám ale videl som ich v predaji a boli dosť popraskané, asi neznáša v období dozrievania dážď.Aurora síce nepraská ale je dosť citlivá na neskoršie jarné mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.190 (?), 19.6.2015 9:34

Děkuji. Asi tak učiním. Jelikož nemám moc místa tak nebudu experimentovat a vsadím na osvědčenou Leskoru.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.6.2015 20:37

Leskora je nepřekonaná. Radka sice dokáže při menší úrodě "vykouzlit" nebývale velké a kvalitativně exkluzivní plody, které dozrávají již začátkem července, ale mrazuodolnost květních pupenů, samotných květů a plůdků je menší, než u Leskory. Tak chutné plody, jako dokáže vyprodukovat Radka i ze zátěží PPV jste ovšem ještě nejedl. Největší vtip je v tom, že dozrávají tak brzo. Leskora je ovšem odolnější a tím i v plodnosti spolehlivější. U ranějších odrůd se musím teprve "prokousat" všelijakými podvrhy. Tam bude největší kouzlo v ranosti dozrávání. Myslím, že Leskoru ani Radku v chuti nepředstihnou a Leskoru ani v odolnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.5.2018 17:24

To je dnes poprvé, co jsem viděl na vlastním "meruňkovníku" zralé plody v květnu. Prodejce o Tsunami nekecal. Škoda, že většina květních pupenů zmrzla. Odpustil bych jim i nepříliš vytuněnou chuť plodů.

Meruňka v dešti
Meruňka v dešti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.5.2018 20:36

Ake v Bulharsku, ne tady. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 21.5.2018 21:54

v Čechách nebo na Balkáně??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika