Stromky z Polska



host - 17.58 (?) 
29.9.2014 13:47, zobrazeno: 11661x

Dobrý den,

chtěla bych poradit nebo se zeptat. Má někdo zkušenosti s nákupem ovocných stromků v Polsku? Jsou levné, ale stojí to za to? Babička je kupovala loni, zatím je spokojená, rostou. Chtěla bych letos taky zasadit tak 3 meruňky a broskev, příp. hrušku, ale k těm Polským mám trochu nedůvěru. Jsem z Brna.Poradí někdo?

Díky D.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.9.2014 14:10

Na e-shop Prodejstromku jsou zde vcelku pochvalné reference. Stromky mají taky z Polska. Nebál bych se toho. Samozřejmě fakt, že babičce stromky rostou, neříká nic o pravosti odrůdy, podnože, o použití viruprostého materiálu, atd. Ale když vidím, co jsou schopni prodávat někteří tuzemští prodejci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.9.2014 14:38

Máme z Polska většinu stromků. Jestli nám prodali to co říkali netuším. Nakupoval jsem třeba slivoně stylem, že jich chci tak deset, každou jinou, odrůdy jsem moc neřešil, protože se v nich stejně nevyznám. Spíš mi šlo o to, aby zrály v různou dobu. A musím říct, že na stromcích, které už plodily, byly na každém stromku jiné švestky a v jinou dobu. Podobně s třešněmi, těch jsem koupil pět a taky má opravdu každá jiné plody  a jindy. 

Prodejci jednají tak, že chtějí prodat za každou cenu, třeba jsem se zeptal jestli nemají náhodou matčino, samozřejmě že neměli, tak chlap začal tak vychvalovat topaz, že jsem nakonec jeho výkon ocenil tím, že jsem si stromek odnesl. Ale už se nedozvím jestli ten topaz od poloků, by byl opravdu tak skvělý, protože stromek krátce po zasazení vyhrabala a rozkousala pesana. Takže se zdá, že pro psa byl stromek velmi chutný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 29.9.2014 17:44

Je to tak, poláci prodají všechno, i svoji tchýni :). Mám to taky kousek do polska, čas od času tam něco koupím (když jsem stavěl dům, tak tam vyšlo vše levněji, někdy i o 30%...), stromky jsem zatím ale kupoval pouze v jedné školce v Bruzovicích. Naprostá spokojenost. Ty to tam máš Ferdo taky kousek, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.9.2014 18:27

No ono to v těch Bruzovicích je z hlediska snahy o prodej stejné jak u Poloků. Už jsem tam nebyl několik let, když jsem tam byl naposledy, tak jsem chtěl nějakou třešeň na ptáčnici, tu samozřejmě neměli, měli jen na coltu, tak mi fakt usilovně tlačili colt tak, že by jim i Poloci mohli závidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 29.9.2014 20:28

laugh Já to tam mám rád, dá se s majitelem (tím starším) dobře pokecat, mají obrovský přehled a velmi slušný sortiment. Ale jasně, prodají jenom to, co mají. Nechal jsem si třeba "vnutit" švestku Carpatin - je výborná, nebo jabloň Otavu - lepší jabloň nemám...
M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.58 (?), 30.9.2014 13:50

Všem moc děkuji za rady, tedy to risknu a budu doufat, že i polské budou dobré.

Díky D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.174 (?), 14.1.2015 13:37
Janko. Hledal jsem nové odrůdy meruňek a broskví v Rakousku i v Německu až jsem je našel ns Slovensku.Mají před námi obrovský náskok a nyní kupuji již jen tam.mám vynikající zkušenost se zahradnictvím Klivia Limbach. Obě doporučuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika