Rubista



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 236.150 (?)
1.7.2016 18:19

V Taliansku dozrela Rubista je to nadherna marhulka bola zakladom pre šlachtenie červenych marhul, ktorych je momentalne 30 druhov.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 11.4.2016 11:58

Ziskuchtivý šizuňk je pěkný termín. Ten Plantex mě v minulosti odrazoval slabou nabídkou, kterou měl uvedenu v e-shopu. Zlepšilo se to? Mám dojem, že ne. To znamená, že sortiment Plantexu je ve skutečnosti mnohem pestřejší, než mají uvedeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 11.4.2016 19:34

Plantex v e shopu nabízí to čeho má hodně. A ani se nedivím. Přece si nenechají to nejlepší vyfouknout svým stálým zákazníkům.   A navíc čím menší sortiment, tím menší riziko záměny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 11.4.2016 20:51

Dnes jsem narazil na malých lístkách falešné Rubisty suchou skvrnitost a to skoro na všech. V Kruhu u Jilemnice měli jak známo stromky promořené právě suchou skvrnitostí a kadeřavostí. Jak vidno nepomáhá ani včasné ošetření Championem a později Talentem a Horizonem ze Zatem.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.4.2016 21:05

Z těchto důvodu jsem se s ní musel rozloučitsad.Rozhodování bylo těžké, nepomohlo vůbec nic(Antre, Dittane,Delan)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.4.2016 12:13

Souhlasím s Jiřím. Údaj, že plody mají výbornou chuť, na visačku nepatří. (pokud není stromek opatřen další doplňující barevnou cedulkou s popisem). Přitom o podnoži nic.
    Samozřejmě lze zaměnit i stromek s dokonalou visačkou, ale není to tak snadné. Podle čísel lze teoreticky dohledat kdo, kdy, čím a kde ji štěpoval, kdo převzal sadbu do prodeje, atd. A pověsit to vědomě na jiný stromek - to už si každý neriskne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 236.150 (?), 1.7.2016 18:19

V Taliansku dozrela Rubista je to nadherna marhulka bola zakladom pre šlachtenie červenych marhul, ktorych je momentalne 30 druhov.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.7.2016 13:11

Tady je pořadí nejkvalitněších a nejaromatičtějších odrůd: Velkopavlovická, Surce de Bohutice, Sabinovská, Hungarian best, Klosterneuburg, Krasnoscokij, Bronzovyj, Vynoslivyj, Bobcot, Harrow Joy, Bergarouge.Nejadaptabilnější odrůdy na podmínky prostředí jsou Bergeron a Goldrich.Kde jsou ty "celočervené zázraky"?winkZdroj Lednice na Moravě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 3.7.2016 20:02

Mě by zajímalo, co nám to z Kruhu poslali místo Rubisty, Jirko a Milane. Pátrání nepokročilo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 3.7.2016 21:19

Mou neRubstu jsem zrušil.Vpodstatě to může být cokoli, na podzim jí v nabídce neměli a když si připočteme nějaký ten týden(poloha a rozdílné teplotní pásmo mezi náma a Itálii),tak ani ta ranost nemusí být poznávacím znamením, zřejmě bude zrát o něco později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 5.7.2016 12:33

Já jsem jí zatím nezrušil. V minulém roce měla dost plodů, které i přes toto množství dozrály dříve než Aurora. Čekám na další úrodu. Letos nemá nic (mráz 29.4. 2016). Ale chápu to zklamání, když máte stromek s neznámou odrůdou. Zajímalo by mě, kdo na ty stromky napsal visačky Rubista. Někdo v tom řetězci musel přece vědět, že to Rubista není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika