Rozkvétání meruněk v letošním roce



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?)
13.2.2017 11:44

Blíží se období prognózy letošního květu. V loňském roce byla příroda po celé Evropě trochu urychlená. V letošním roce to vypadá na pozdější datum. Na mé zahradě v severním Bulharsku je ještě 10-15 cm sněhu a na zítřejší ráno předpovídají odbornící poslední dvouciferné mrazy (-17 až -14 st.). Naopak dvouciferná "vedra" (+12st. C) tam mají začínat od 20.2. I tak bude potřeba asi 10 dní do rozkvětu prvních mandloní a meruněk. Včely zatím tvrdě spí. Můj odhad na začátek rozkvétání meruněk v Pardubicích je 2.4.2017.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.4.2016 10:22

Tady kvete Bergeron asi 14 dnů po VP.Bergeron

ještě dokvétá a na Maďarkách a VP už jsou malé plůdky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
akelacz - (17) - 7.103 (?), 16.4.2016 12:09

Petre,

nechci Vam brat iluze. Mel jsem rustinu az po maturitu a dobre si pamatuji na rozhovor s postarsim zednikem v duchodu, ktery v Sovetskem svazu nejaky cas stavel domy.  Pres ty roky rustiny na skole jsme radsi skoncily u bulharstiny, s kterou to bylo pro me mnohem snazsi. Tolik o kvalite vyuky jazyky v CSSR na zakladnim a strednim stupni.  Ani jsem nemel dojem, ze by jini starsi lide umeli rusky lepe nez tady. Toz tak.

Dnes se lide, kteri nemeli na skole rustinu se vice mene domluvi v bg svymi vrstevniky anglicky. Ja jim ale porad radeji vnucuji svoji nedokonalou bulharstinu stejne jako Mimmo.  ;)

Zdravi 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 16.4.2016 12:33

"Tolik o kvalite výuky jazykú v CSSR na zákl. a stred.stupni..." 

Musím protestovať, aj v mene mojej už nebohej profesorky ruštiny na gymnáziu a môjho už tiež nebohého otca, ktorý bol tiež profesorom ruštiny na obchodnej akadémii. Vždy je to o kvalite daného učiteľa a o nadanosti a snahe daného žiaka. Nech to preboha nevyzneje ako samochvála,  ale dodnes si pamätám celé básne od Lermontova, Puškina,Majakovského, Jesenina... Neberte to v zlom, myslím to skôr úsmevne, ale keby som sa neozval tak moja pani profesorka Bednáriková by sa asi otočila v hrobe...wink.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
akelacz - (17) - 7.103 (?), 16.4.2016 18:19

Ivane,

to je naprosto v poradku, mohu Vam jem zavidet. Nanestesti mam na basnicky pamet pouze kratkodobou.  Bohuzel nase pani profesorka i kdyby chtela sebevic probirat s nami ruske klasiky, tak nas pubertaky musela trapit technologii kaleni oceli v rustine :(

Chtel jsem zapolemizovat s Petrou myslenkou, ze rustina byla neco jako lingua franca ve vychodnim bloku. Moje zkusenost takova nebyla ani v Bulharsku. Nastesti tehda jsme se jako dva Slovane nakonec domluvily slovy i bez rustiny ;). Nato, ze jsem se rusky ucil sedm let to byl mizerny vysledek.

Ale to uz je hodne mimo tema. Tady na JZ Prahy je jedna stara merunka pod moji peci (pravdepodobne VP) uz skoro tyden odkvetla a zatim bez naznaku monilie. Tak ji drzim palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.4.2016 20:28

Tak jednak na mě nedávno začal mluvit v Bulharsku starší Bulhar velmi dobrou ruštinou a jednak nemusíme jezdit po světě, abychom viděli napřáklad v tv, jak v různých dokumentech mluví lidé například v Arménii, Kazachtánu a jiných zemí bývalého SSSR před televizními kamerami rusky.  V neslovanských zemích bývalého Sovětského Svazu se ruština k dorozumění velice dobře hodí, to snad uznáte. Naposledy dnes dopoledne v Evropském magazínu na čt 24 mluvila rusky jakási krymská Tatarka a to dokonce velice mladá. Na Krymu je to samozřejmě trochu něco jiného,  znalost ruštiny je tam nutností i pro neslovanské menšiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.2 (?), 17.4.2016 17:55

Tak to jsem se přepočítal.  Očekával jsem, že Bergeron bude kvést před třešněmi a ty třešně nebudou zavazet. Mám totiž 3 meruně, za nima 2 třešně a za nima od včerejška zasazeného Bergeronka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 23.170 (?), 1.5.2016 21:10

Nakoniec mala Velita do 10 normálnych kvietkov a krásne sa vyvíjali plôdiky na vrchu terminálu, ale po mraze 26.4. a -3°C sa začali scvrkávať crying

Zvyšné púčiky už nezakvitnú, nakoniec akoby zoschli, aj celé krátke tŕne vyrastajúce z terminálu. Je to monilióza, alebo to mohol spôsobiť spomínaný marcový mráz -4°C, po ktorom sa mi zdali vtedy tie púčiky ošľahnuté, prípadne sucho (minulý rok vysadená pri stene)? Môže odísť vetvička na moniliózu, aj keď ešte ani jeden púčik na nej nevyrašil?

Celkový pohľad
Celkový pohľad
Bočná vetvička
Bočná vetvička
Bočná vetvička -detail
Bočná vetvička -detail
Krátke tŕne vyrastajúce z terminálu
Krátke tŕne vyrastajúce z terminálu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 13.2.2017 11:44

Blíží se období prognózy letošního květu. V loňském roce byla příroda po celé Evropě trochu urychlená. V letošním roce to vypadá na pozdější datum. Na mé zahradě v severním Bulharsku je ještě 10-15 cm sněhu a na zítřejší ráno předpovídají odbornící poslední dvouciferné mrazy (-17 až -14 st.). Naopak dvouciferná "vedra" (+12st. C) tam mají začínat od 20.2. I tak bude potřeba asi 10 dní do rozkvětu prvních mandloní a meruněk. Včely zatím tvrdě spí. Můj odhad na začátek rozkvétání meruněk v Pardubicích je 2.4.2017.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 13.2.2017 11:50

Na oprasku švédské fčely? Já pro Pce tipuju rozkvět na 1.4-případná minela se hodí na aprílacheeky, SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 13.2.2017 12:45

Mimmo moc pekné foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika