Roxana



Stránky: 1,  2   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
6.2.2015 13:05, zobrazeno: 13691x

Roxana ma velke plody zrenie koniec Jula zač. augusta plody velmi chutne.

Roxana
Roxana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 92.38 (?), 25.3.2015 11:11

Už sedí pusinka u mne v zahradě, až se projeví dám zprávu. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.3.2015 18:22

Zdravím, taky jsem ji dneska zasadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.217 (?), 26.3.2015 8:29

Roxana a odolnost monilii

Souhrn Cílem testování bylo hodnocení odolnosti genotypů (odrůd a hybridů) meruněk k moniliniovým hnilobám plodů způsobených houbami rodu Monilinia. V roce 2011 bylo hodnoceno celkem 25 genotypů. Jako nejvíce rezistentní k moniliniovým hnilobám plodů byl hodnocen hybrid ´M 52´ a odrůda ´Betinka´. Naopak jako nejvíce citlivé byly hodnoceny odrůdy ´Candela´, ´Roxana´ a ´Veecot´ jak po umělých tak i po přirozených infekcích houbami rodu Monilinia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2015 11:42

Pane Kamile, určitě by nebylo špatné, kdyby jste se ozval častěji. Díky. Jinak, máme tady letos nějaký velký meruňkový "boom". Jestli to bude jen "mnoho povyku pro nic", to se teprve uvidí. Nějaké zmatky ještě určitě nastanou. Třeba meruňka Pisana má údajně zrát o měsíc později, než uvádí prodejce. Když například pan Jelen shání meruňku Harcot, tak mě napadá, jestli tyto odrůdy budou mít alespoň tak dobrou chuť, jako tato marhuľka. Troufl bych si odhadnout, že odolnější nebudou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.38 (?), 26.3.2015 13:12

Tato zpráva mne neodrazuje,  četla jsem o tom již na internetu, musím stříkat proti monilii tak jako tak. U Pisany je psaná zvýšená odolnost vůči monilii, též jsem si ji pořídila, ale jak odolá raději testovat nebudu a dostane taky svůj díl. Těším se, co Roxana i Pisana předvede.  J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2015 17:06

Díky za Váš názor, paní. Už jsem to tady psal několikrát, že jsem testoval meruňky, o které jsem přestal mít zájem a to Lerosu a Kompaktu. Myslím absencí postřiku proti moniliovému úžehu. Lerosa nepřežila, Kompakta se z toho vylízala novým obrostem, ovšem ten rok byly květy Kompakty touto chorobou kompletně zahubeny. Máte pravdu, že postřikem lze chorobě z velké míry v jejím zhoubném působení zabránit, takže odolnost odrůd proti této zákeřné chorobě nesleduji. Daleko důležitější je odolnost květů a plůdků proti mrazu. Kvalita plodů je také pro mě důležitá. Kompakta v tomto ohledu nic moc neukázala, proto jsem jí taky použil k testování. Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli pěstujete ještě nějaké starší odrůdy, nebo začínáte Pisanou a Roxanou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.38 (?), 27.3.2015 9:44

Mám Lejunu, Leskoru, Lealu, Radku, Auroru, Kioto, Pinkcot, Bergeron, Goldrich, Goldbar, Sirenu,  nyní nově letos Roxanu, Pisanu, Bergarouge a Farbaly. Bohužel zakládali jsme zahradu nově a postupně, takže zatím se nestihly projevit, nejstarší 2 stromky mají před sebou teprve 4. sezonu, ale 2x zaplodily slušně / Pinckot, Lejuna /, ostatní jsou mladší, takže čekám. Jsem pouze zapálený zahrádkář, nikoli velkopěstitel, jak s hrůzou nyní zjišťuji, že to asi bude vypadat - podle vyjmenovaných odrůd. Ale tím jsem již patrně skončila, už opravdu nemám místo. U nás hraje roli spíše mrazuvzdornost,  typická pěstitelská oblast nejsme- výška něco málo pod 300 m nm. J J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 27.3.2015 14:21

Roxana povodne pochadza z Avganistanu pestuje sa hodne v Turecku, Usa je to stara odroda, kvitne neskoro preto vydrži chladne počasie plody su velke 80-120g velmi chutne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.3.2015 14:53

Přátelé, nezapomínejte, že opožděné kvetení není žádná velká výhoda, jelikož malé plůdky jsou na poklesy teplot ještě citlivější, než květy. Přesně se to ukázalo v minulém roce, kdy po pohodovém odkvětu zmrzly až plůdky. Na ochranu plůdků žádný Champion nepomůže. Pomohly by ty protimrazové svíce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika