Plody na mladých meruňkách



Stránky: 1,  2   
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?) 
11.5.2015 20:39, zobrazeno: 7150x

Dobrý den,

mám druhým rokem vysazené meruňky, letos kvetly a některé mají plody. Chci se zeptat, zda plody nechat nebo ne. Aby to mladé meruňky zbytečně nevysílilo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?), 11.5.2015 20:54

Ja by som niečo prebral a niečo nechal. 

Strom potrebuje cca 40 listov na výživu plodu. Tak si to zhruba prerátajte a nechajte podľa toho 2-3 plody na ochutnanie. Inak by som všetko ostatné dal preč. Teda záleží aj od velkosti korunky a množstva listov. 

Výživa je samozrejmá. Ja by som sa toho nebál. 

Mám teraz na jar zasadené dve broskyne a obe majú po dva plody. Ak ich nezhodia prirodzene po jednom asi nechám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 11.5.2015 21:19

Dobře, děkuji za radu. Nechám pár plodů a je to :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 11.5.2015 22:15

Na probírku nespěchám, další listy ještě přibudou-vydržím +-do svátku děcek, nebo i přes medarda-své můžou udělat malý zmrzlíci, kroupy, hmyzáci... taky by se mohla nula s nulou sejít a víte, co to znamenáwink.S.P.,CH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 127.10 (?), 12.5.2015 16:06

Až budou plody větši tak je proberte tak aby se nedotýkali mezi sebou.

Pokud zasadíte nový stromek tak odstranit všechny květy/plody. následný rok klidně vše ponechat ono stejně většina spadne. před týdnem na meruňce zasazené v jaře 2013 bylo letos tak 60 plodů. během 14 dní se 40 plodů pěkně zvětšil a zbytek upadl a pár jich ještě opadne než dozrají. Takže pokud strom pěkně bujně roste do dřeva tak bych udělal probírku kolem začátku června max. jen tak ať se nedotýkají. Jinak nechet přírodu pracovat ona si poradí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.199 (?), 13.5.2015 7:21

Na jabloni / zákrsek / Jonagold zasazené předloni na podzim se už vloni objevila spousta jablíček.Okolní sadaři mě nabádali, ať je všechny odlomím.Bylo mi to líto, nechala jsem je.Půlka opadala, zbytek zůstatl a sklidila jsem nádherných 9 jablek, skutečně výstavních.Stromek letos opět bohatě kvetl, také vyráží velké přírůstky.Hnojím ho kvalitním domácím kompostem a myslím, pokud má dost živin sám ví, co utáhne...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.241 (?), 13.5.2015 11:41

Zdravím,

máme také mladé stromy (2 roky), všechny krásně kvetly a opravdu příroda si sama poradí, meruňka obsypaná zůstalo 7 plodů, v těchto teplých dnech stromky zalévám, nektarinka plná květů také zůstalo asi 6 plodů a ještě určitě něco spadne, takže s probírkou není kam spěchat, trochu se bojím pátečních mrazíků,

přeji úspěšné pěstování

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 13.5.2015 11:59

Jen dočasně, do přechodu i malých Zmrzlíků, je dobré pod nízké, mladé stromky s nadějí na úrodu dát několik větších plochých kamenů nebo dlaždic. Raději tmavých nebo zabalených do černé netk.textilie, rubové-černé strany obalů od substrátu... Tyto se během dne zahřejí a v kritickou dobu nad ránem vyzáří teplo, které pomohou plodům přežít. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.38 (?), 14.5.2015 11:11

Dovolte mi nevěřit, jsem přesvědčena, že toto nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 166.77 (?), 8.8.2015 21:24

Tak na jar zasadených broskyniach som nechal čo si vychovajú. Jedna zhodila po odkvitnutí všetko a druhá nechala dve broskyne. 

Obe sú vzrastovo rovnaké nebadám rozdiel. Plody boli skvelé. Teším sa na budúci rok na novú úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika