Ožraní kříženci meruňky



Stránky: 1,  2   
kubak - (16) - 236.180 (?) 
13.6.2014 19:38, zobrazeno: 17574x

Dobrý den,

Konečně jsem si pořídil fotoaparát, tak bych se rád zeptal co mi to žere švetkomeruňky (Daple dandy, Pflaumikose) a třešňomeruňku (Cherrykose).

Všechny stromky jsem sázel na podzim. Daple Dandy celý rozkvetl, ale potom jako by byl se něco stalo přestal růst a vypadá čím dál hůře. Ostatní stromky mají poškozené nové přírustky, dírkované a světlé. První listy jsou ale celkem v pořádku jen ty pozdější přírustky jsou napadené. žádné škudce jsem nenašel, tak jedině že jsou opravdu miniaturní.

Pflaumikose
Pflaumikose
Pflaumikose Detail
Pflaumikose Detail
Pflaumikose Detail 2
Pflaumikose Detail 2
Cherrykose - třešňomeruňka
Cherrykose - třešňomeruňka
třešňomeruňka detail
třešňomeruňka detail
Daple dandy
Daple dandy
Daple dandy - detail
Daple dandy - detail
třešňomeruňka detail 2
třešňomeruňka detail 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 236.180 (?), 16.6.2014 18:09

Tak jsem se zeptal v obchodu a doporučili mi namíchat dle návodu mospilan + nissorun + smáčedlo do jednoho roztoku. Prý to vykosí všechen drobný hmyz i larvy co takto ožírají listy.  Má někdo s takovouto kombinací zkušenost?

Přípravky jsem už koupil jen se toho trochu bojím.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.63 (?), 17.6.2014 17:35

já bych řekl, že je to suchá skvrnitost, tudíž léčit dithane a pod. dědek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kubak - (16) - 236.180 (?), 18.6.2014 20:51

Suchou skvrnitost jsem myslel taky, ale na fotkách je vždy tmavý uschlý střed který vypadne a vytvoří dírku. To jsem tam ale nenašel, každopádně jsem provedl postřik mospilan + nissorun. Tak uvidíme co to udělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.253 (?), 19.6.2014 19:07

Tak jak se dívám na ten Daple, není to náhodou letos nasazená a neostřižená sazenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kubak - (16) - 236.180 (?), 20.6.2014 6:25

Sázený je na podzim, na jaře jsem odstřihl nějvětší větve co byly rovnou od země. Bál jsem se to ostříhat všechno, protože stromek neměl vúbec žádný kmen a dvě spodní patra co jsem odřezal byly nejsilnější větve. V podstatě mi přišel poštou keřík :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.217 (?), 23.6.2014 9:43

Pokud sázíte prostokořený stromek nebo i keř, musíte střihem vyrovnat poměr koruny a kořene. Znamená to, že nadzemní část rostliny zkrátíte min. o 80 až 90% (ponechávám pět rašících oček). Vaše sazenice Daple vyrovnává nepoměr mezi nadzemní částí a kořenem, shazuje květy a nemá sílu pro růst koruny. To může trvat i několik let pokud to přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kubak - (16) - 236.180 (?), 15.5.2015 20:31

Dobrý den,

Tak tu máme nový rok a třešňomeruňka je zdravá, daple dandy krásně zareagoval už loni týden po tom postřiku mospilan + nissorun a krásně obrazil zdravými lístky, letos je také zdravý.

Pouze švestomeruňku Pflaumikose stále něco trápí. Dokázal by někdo poradit co to je? Nevím jestli je to nemoc meruňky nebo švestky, každopádně ostatních 5 běžných švestek nic takového nemá, obyč meruňku nemám pouze Meruňkoslivoň 'Cot'n Candy' která o 50m dále a je také zdravá.

Děkuji




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
novas - (3) - 193.120 (?), 20.6.2014 9:24

Dobrý den,

mám podobný problém. Letos na jaře zasazená meruňka pinkcot roste dobře ale některé listy jsou někým ožrané. Při bližším pohledu jsem nenašel žádného škůdce. Jediné co je na meruňce jsou mravenci.

Nevíte co to může být a popřípadě co proti tomu?

Díky

Martin

pinkcot
pinkcot
pinkcot
pinkcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.4 (?), 22.6.2014 22:23

Neporadim Vam co s tim.Ale jedno vim jiste, ze tresnomerunka neexistuje.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika