Orange Rubis



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
15.7.2021 19:06, zobrazeno: 626x

Není to žádná novinka, přesto mě zajímá, co se vyklube z této odrůdy. Nic převratného?

Orange Rubis
Orange Rubis
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.7.2021 20:40

Houby z voctem. Teď jsem doma zjistil, že podezřelá meruňka Orange Rubis není žádná Orange Rubis, ale docela obyčejný Goldrich. Chuť mizerná a nejhorší je, že i první spadlé plody z Goldrichu jsou prachmizerné. Takže"dóbro dóšli."frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.173 (?), 16.7.2022 13:47

Orange Rubis mně připadá podezřelá.  Je nyní polovina července 2022 a Kaufland je plný těchto meruněk  ze Španělska. Přitom pokud by Orange Rubis měla být raná odrůda,  měla by být k dispozici  ze Śpanělska už někdy v červnu.  O půl měsíce až měsíc dříve jakožto raná   o dalšího  půlměsíce dřív, protože ve Španělsku je jaksi dřív tepleji. A žen by Španělé othali  ranou meruńku a nechali lplody měsíc ležet ve skladu? To sotva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.7.2022 14:12

Dík za reakci a za tip na Kaufland. Záměn je hodně, ale momentálně mě Orange Rubis přestal trápit. Nečekám nic světoborného ani od COTÚ ani meruněk z Escande ani odjinud. Občas překvapí Orangered, třeba jako letos, kdy to není jen sladká voda, ale i je tam i něco víc z meruňky. Věřím na specifickou chuť odrůd jako je Forum, Šalach nebo i ten Vanila Cot. Zatím je to jen důvěra ve zkušenost jiných. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika