Odstranění 2 kůry



Stránky: 1,  2   
Marky.H. - (1) - 207.66 (?) 
15.1.2015 14:21, zobrazeno: 12575x

Hezký den, chtěla bych poprosit, jako začátečník, jak odstranit nejlépe druhou kůru, případně na co si dát pozor, abych ovocným stromkům spíše neublížila. Moc děkuji Markéta Hodná

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.16 (?), 15.1.2015 17:24

Jakou 2.kůru???indecision    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 15.1.2015 17:45

Asi myslí borku, hrubou svrchní vrstvu na kosterních větvích a kmeni. Já osobně nic neodstraňuji, je to zbytečná práce, stromy rostou bez toho a žádná zdravotní rizika se nezvyšují.

Spíše bych paní doporučoval zamyslet se nad bílením kmenů po odezněnní únorových mrazů. V některých polohách to pomáhá oddálit předčasné rašení a tím ohrožení květů pozdními mrazíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.16 (?), 15.1.2015 18:01

My jsme kdysi starou loupající se kůru na starých stromech odrbávali na igelitovou plachtu drátěným kartáčem, ale už to také nedělám.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.235 (?), 15.1.2015 21:20

No a já to asi budu muset u sadu začít dělat taky, díky teplé zimě mě cosi ožírá pod kůrou stromy, klidně metry, do jara čekat nemůžu, možná proto pomůže to vápno nebo je něco účinnějšího???Díky za info. Kvůli mrazům je bílení ale blbost, účinnější je přivázat prkno ke kmenu od jihu a po mrazech je dát zase pryč - víc než pár týdnů tam už zřejmě letos nebude:-)Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 15.1.2015 21:41

Já starou borku, pod kterou se ukrývá mnoho škodlivců čistím kdykoliv mi na to vyjde čas. Ten mi často chybí na postřiky, více používám jiné postupy ochrany. Nátěr-postřik váp.mlékem lépe ulpívá na čistých, hladkých kmenech, popř. větvích. Argument, že s vajíčky škůdců, puklicemi, štítěnkami, larvami obalečů atd. zároveň zničím partu rychlých šípů neberu-berušky spinkají jinde a hlavně déle-v opačném případě by totiž zašly hlady. A nářadí na čiš. -nejen drátěný, ale i rýžový, umělohmotný kartáč, na hrubo-motyčkou, tupou stranou nože, pilky ocasky, špachtle.U vyšších tvarů lze toto provádět ze žebříku, nebo nářadím na násadě. Páni s chutí chytí po vrtačce s upnutým kartáčem- prostě když se chce, všechno jde. Dobře natřený kmen, u nižších tvarů i první patro hezky vypadá a chrání strom-nejen v předjaří ale i za žhavých letních dnů i po několik dalších let bez nutnosti opakování. S.P.,Ch.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.188 (?), 15.1.2015 22:14

No já z toho nechci dělat fetiš a vím, čím škrábat, prostě čímkoliv, ale vápno teda na kmenech vypadá pěkně blbě, nepřirozeně, mnohem hezčí je světlá kůra platanů, javorů apod. Vím, že se prodává nějaká souprava proti přezimujícím škůdcům+smáčedlo+bych přidal trochu toho vápna nebo je něco lepšího?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.119 (?), 15.1.2015 22:48

Jo asi tak, nechávám to na sýkorkách a beruškách. Bud´ úrodu mám (a spoustu vyhodím), nebo je úroda malá, všechno zpracuji a nepředřu se. Vždy jse ale spokojený.         J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.13 (?), 16.1.2015 16:55

No mě to ale sežere sad, je starší, ale na některé stromy nedám dopustit, ta souprava je ale účinná až když je hodně nad nulou, ale já nemůžu čekat 3měsíce nebo se ta havěť rozleze všude, koukám mi nikdo neporadí:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.16 (?), 16.1.2015 17:34

A jakou havěť tam máte? O žádné jste nepsala. Jen o kůře indecision.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika