Odrůdy Pinkcot®



Stránky: 1,  2,  3   
host - 198.130 (?) 
26.10.2009 9:49, zobrazeno: 26310x

Dobrý den, prosím některého zahrádkáře o radu. Koupila jsem odrůduPincot, ale nikde nemohu najít na internetu informaci zda je samosprašná, či zda musím mít ještě jednu meruňku. Obávám se však, že široko daleko je ta moje jediná. Bydlíme totiž v nadm. výšce 548 m a tohle je spíš pokus. Děkuji za radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.38 (?), 26.10.2009 12:43

Pinkcot®cotpy (cov)
Velkoplodá, velmi raná, atraktivní a spolehlivě plodící meruňka, velmi odolná k mrazu v době květu i vůči chorobám, dlouhá perioda kvetení

Původ: Bendit Escande, Francie

Strom: středně silný růst, strom je snadno tvarovatelný, v plodnosti se koruna rozkládá, vytváří předčasný obrost, částečně samosprašný, velmi mrazuodolný ve dřevě i v době květu, středně pozdní a dlouhá perioda kvetení, velmi intenzivní kvetení

Plodnost: časná, vysoká a pravidelná, nutná probírka plodů jedna z nejvýnosnějších ranných odrůd

Podnože: dle pěstitelských podmínek, semenáč, i brosk. semenáč, St. Julien, P. Wagenheim, P. myrobalán

Plody: velmi velké, velikost AAA-AAAA, v dobrých podmínkách a po probírce plodů až 80 g kulovité, hladké, matně žluto-oranžové barvy, intenzivní červené zbarvení pokrývá cca 50% plochy plodu. Velmi pevná dužnina je světle oranžová, dobře odlučitelná od pecky. Chuť je dobrá, harmonická. Plody velmi dobře snáší přepravu. Odrůda je vhodná pro přímý konzum i zracování. Cukernatost cca 11%Brix.

Zrání: 10-11 dnů před Velkopavlovickou, 2 meruňkový týden, 5-6 dnů před Orangered

Odolnost: Mrazuodolnost květních pupenů je velmi vysoká, strom je odolný k chorobám, spolehlivě plodí i v letech s pozdními jarními mrazíky

Požadavky: bez zvláštních požadavků, i pro okrajové oblasti pěstování, vhodná pro výsadby sadů, velmi vysoké výnosy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.147 (?), 26.10.2009 18:47

Krásně opsané z katalogu odrůd nejmenované západočeské školky. Prosím vás, tuto meruňku jsem si pořídil do výšky 500 metrů také jako pokus. Je velice výstižé, že meruňku berete jako pokus. Každá lokalita je neopakovatelná a tak výsledků je právě tolik, kolik je lokalit a jejich mikroklimat.

Tato odrůda skutečně kvete 3 týdny, což je šance, že se možné mrazíky do některých květních poupat nestrefí. Nakvétá postupně od báze výhonu k jeho konci. Plody, které jsem chutnal, jsou stolní kvality. Rozhodně je jich škoda na nějaké knedlíky a pod. Je to prostě chuťovka. Jsou velké.  Je to taková menší "broskev".  Doba zrání je velmi raná, ale tak na moravě či na litoměřicku. V ostatních oblastech bude zrání asi posunuté. Možná nevýhoda je brzké a hojné nasazování květních pupenů, které pokud zdárně odkvetou a neuděláte probírku, mohou plody zůstat drobné a dojde k vysílení stromku.  Výhodou je méně bujný růst.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.38 (?), 26.10.2009 20:32

Máte pravdu pane Kafko.Přiznávám- okopíroval jsem ten článek z Vámi uvedených stránek.Chtěl bych té paní poradit z vlasních zkušeností, ale ty zatím zcházejí.Uvedenou odrudu jsem si pořídil na Wagenheimové letos na podzim.BTW.zrovna dnes jsem i sadil ve 420 m.n.m.

Rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 8.7.2014 12:55

U Bratislavy někdy před necelým měsícem, u Opavy před dvěma týdny, ale u nás na Severní Moravě (bez mála severním polu)začala dozrávat, a bude zralá odrůda Pincot až v těchto dnech.Plody velké, po dešti praská, ale málo hnije.
















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.88 (?), 8.7.2014 16:25

Pekne merunky a pekne fotky (novy fotoaparat?) J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.111 (?), 10.7.2014 22:00

Pinkcot akorát dozrává. Chuťově se mi zdá, že nepatrně ztrácí na nejlepší meruňky, ale pořád je dost dobrá a hlavně velmi úrodná a odolná. Letos kvetla stejně jak Karola a ta kompletně zmrzla zatímco Pinkcot má úrodu velmi slušnou.

Uvidím, ale jak dlouho vydrží. Tady se bez ohledu na úrody, dožívají meruňky jen krátkého věku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 5.7.2015 19:12

Tak jako loni Pinkcot (-10/12)zase zraje cca v tuto dobu...a možná o pár dní dřív.Leskora (-17)zelená, Tomcot(-10/12) zelený taky.Papírové předpoklady dozrávání jsou u mně nepřesné....a jak je to u vás?

Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Tomcot
Tomcot
Tomcot
Tomcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.7.2015 19:46

Pinkcot postupně vybarvuje, stejně jako Radka.Poslední Leskory jsem obral dnes.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.2 (?), 11.7.2015 19:54

s Pincotem jsem moc spokojen, letos prvně plodil, plody krásné a chutné, už mám týden po sklizni Berounsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika