Odrůda Sylvercot



Stránky: 1,  2   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?) 
21.7.2015 10:17, zobrazeno: 13225x

Mám představu, že velmi raná meruňka je drobnější (pro mě to je Leskora). Ale když jsem viděl také velmi ranou Sylvercot, nabouralo mi to dané schéma. Stálo by za to vyměnit je? Naroubovat jí do Leskory?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.181 (?), 21.7.2015 11:00

Veľmi veľké plody má aj odroda Bora, dozrieva v dobe kedy aj Leskora zhruba 5.7. Nie je síce taká skorá ako Tsunami alebo Aurora ale patrí medzi skoré odrody.Škoda že sa k nej nikto nevyjadril.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 21.7.2015 16:15

Zdravím, Sylvercot má  velké plody, ale chuťově je průměrná, bez meruňkového aromatu.Na podzim příjde vykopat spolu s Pinkcotemno.Leskora má  malé, při probírce střední plody, výborné,sladce navinulé aromatické chuti, s Tsunami a Radkou jsou bezkonkurečně nejlepší ranné odrůdy(alespoň u mně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 62.122 (?), 22.7.2015 5:44

Mám Sylvercot na podnoži Wädenswill. Vlani tri, tento rok jeden plod. Síce bol pekný, veľký ale chuť žiadna. Ako by som ani nejedol marhuľu. Tak isto som mal Pincot, aj to boli nádherné plody ale chuť tiež mdlá. Ten odišiel na apoplexiu po troch rokoch. Teraz mám vysadenú druhým rokom Radku, a keď začne rodiť tak pôjde Sylvercot von. 

Niekto si povie meruňka ako meruňka, čo tam po chuti, ale nie je to celkom pravda. Po peknej úrode odrody Kioto, ktorá má naozaj atraktívne plody, aj celkom sladké a aj chutné som včera ochutnal skoro zrelý Bergeron. Musím povedať že tento rok som takú chutnú marhuľu nejedol. Konečne je tam cítiť tú typicky marhuľovú chuť na ktorú som sa celý rok tešil. 

Takže ak vám záleží naozaj na chuti, tak si ten Sylvercot nedávajte. 

Sylvercot 1.7.2015
Sylvercot 1.7.2015
Sylvercot 1.7.2015
Sylvercot 1.7.2015
Sylvercot 1.7.2015
Sylvercot 1.7.2015
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.7.2015 16:04

Je to tak. Pinkcot i Si(y)lvercot měly letos krásné plody - velké, sladké, jen toho meruňkového aromatu méně. Srovnávat s Bergeronem, to ale nejde. V době zralosti Silvercotu byl každý, komu jsem jej dal, nadšený. Až budou zralé Bergerony (zatím u nás nejsou), už budou všichni meruňkovou chutí znuděni.
    Tedy moje rada zní - do škopku radši Maďarskou, VP nebo Bergeron. Až se vypálí, nikdo nebude řešit, kdy zrály. Co se týče jídla - hodně záleží, kdo první dává, dvakrát dává...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.104 (?), 23.7.2015 8:35

"už budou všichni meruňkovou chutí znuděni"

to můžete napsat jenom vy. Jak vás to může napadnout, i ty vaše povídačky o rezistentných odrůdách jabloní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.7.2015 10:22

Vidíte, může. Když porovnám lačnost s jakou jsem se zakousl do první Aurory, s pocitem, jakým chutnám nynější odrůdy, je to prostě tak. Ostatně podobné pocity má většina pěstitelů, které znám. Třešně Rivany by taky málokdo jedl, kdyby zrály v půli července.
    Nevím, jak s tím souvisejí rezistentní jabloně. Prostě plivnout za každou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 62.122 (?), 23.7.2015 19:18

To ano, máte pravdu. Ale myslím si že taká Leskora, možno aj Radka (mám ju, ale zatiaľ ešte nerodila) plne zastúpia aj Pinkcot aj Sylvercot. Teda v dobe zrenia a svojou chuťou ich strčia do vrecka. Ale určite je to každého vec, čo si kúpi. Aj ja som taký, že som za všetko nové. Len potom banujem. Ako teraz pri broskyni Royal Glory. Krásna, tmavočervená. Nádhera. Na "machrovanie" pred susedmi ideálna. Ale tá chuť... Nuž obyčajný RH ju tromfne a je len o pár dní pozdejšie. 

Prajem pekný deň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.15 (?), 23.7.2015 19:49

Tak to Ste ma teda nepotesil, na Royal Glory mam prve 2 plody a cakam kym dozreju. Neverim vsetkemu uzasnemu, co sa o tych novinkach popise, no mnohokrat nie je ina moznost ako si ich otestovat na vlastnej zahrade. Je totiz velky rozdiel v pode aj teplotnych podmienkach, takze skusenosti budu vzdy rozdielne. Ja som zatial prekvapeny, ze plody su tmavocervene aj ked su vo vnutri koruny. Ocenujem aj velmi bujny rast a krasne tmavozelene listy bez chlorozy na GF677, co v mojej luznej pode je pri broskyni skoro zazrak. Rovnako stara Suncrest na GF677 je o poznanie zltsia aj trochu slabsie rastie, takze to vyzera aj na odrodovu zalezitost (pri kupe boli rovnako silne, oba z Plantexu). Avsak je pravda, ze Royal Glory sa vyfarbuju ovela skor nez su jedle, takze som zvedavy na chut, ked zacne maknut. Ak aj nebude super uzasna, snad aspon na zavaranie bude vdaka tvrdosti vhodna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 62.122 (?), 24.7.2015 5:29

Ja ju mám tiež na GF677 a tiež z Plantexu. Je to naozaj nádhera a presne ako píšete, vo vnútri stromu je krásne krvavo červená. Na zaváranie by mohla byť, má byť pevná a tak aj vyzerá. Mali ich teraz nedávno v Lídli ako dovoz z Grécka, tak som jeden košík kúpil. Preto som písal o chuti. Určite keď dozrejú na strome budú inakšie ako takto podtrhnuté a dovezené. Dúfajme. Už by snáď pomali mohli dozrieť. Ja som juh str. Slovenska. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika