Odrůda Soledano - je samopsprašná?



Stránky: 1,  2   
host - 7.69 (?) 
18.2.2017 19:09, zobrazeno: 5818x

Dobrý den, uvažuji o koupi další meruňky, tentokrát o odrůdě Soledano. Nikde se však nemohu dočíst, zda je samosprašná nebo ne. Prosím, může mi někdo poskytnout potřebnou informaci? Děkuji, Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.219 (?), 18.2.2017 19:32
Podľa údajov z netu by mala byť "samosprašná" (viď foto). Pojem samoopelivosť či cudzoopelivosť sa všeobecne príliš preceňuje, záhradu predsa nemáte niekde na atole uprostred Pacifiku. IH (Inak je tu samostatné vlákno s názvom "Soledáno", môžete si tam pozrieť diskusiu o tejto odrode).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.69 (?), 18.2.2017 19:41

Vlákno jsem si pročetla, ale o sprašnosti tam není ani zmínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.2.2017 19:49

Soledane(o) je raná, samosprašná odrůda, rezistentní k PPV (řada Aramis).Netrpí bakteriovým vymiráním pupenů ani předčasným odumíráním stromů (Apopexie).Těžko říct jak bude zvládat jarní mrazíky, přece jen je to Francouzka.

Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.69 (?), 18.2.2017 20:08

Děkuji za odpověď i obrázky. Mám už odrůdu Maďarská, ale i ta v kritických letech zmrzne. Meruňky mám vysazené v n.v. 313 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 18.2.2017 20:13

Je samoopelivá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.2.2017 20:17

Jó, to je osud.Taky se zřejmě nerada vzdávate, když si chcete pořídit další.wink.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.69 (?), 18.2.2017 20:47

Prostudovala jsem na netu dost odrůd, ale Soledano mě nejvíce zaujala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.69 (?), 19.2.2017 13:31

I když to nerada přiznávám (ostatně jako každá ženská), máte pravdu. Dnes jsem si ji objednala a teď budu čekat, už dorazí. Sázet budu na jaře, takže tomu přizpůsobím i střihání stromku. Objednala jsem si čtvrtkmen. Určitě budu chodit na zdejší fórum na rady, protože jsem pěstitel - amatér. Díky zdejším ovocnářům se mi podařilo vypěstovat ze špičáku nádhernou korunu ryngle Althanova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 18.2.2017 20:19

Samo/cizosprašnost se včeobecně přeceňuje... no není to tak úplně pravda!

Zatímco u švestek, jabloní, nebo jiné polní kultůry, které jsou plošně více pěstované jak v nížinách tak i ve výše položených oblastech, nebo v horším mikroklíma.Totíš všude tam, kde se v okruhu pravděpodobně nějaký příbuzný opylovač najde.

Ale u meruněk to tak není, protože ty se až na vyjímky rentabílně pěstují většinou v nízkých, středních,teplejších, nebo pěstování příhodnějších oblastech.Prvořadé polohy pro pěstování meruněk jsou v nadmořské výšce do 350 mnm.Ostatní oblasti se nazývají okrajové, a s trochou nadsázky,...dle Vás atoly uprostřed Pacifikuwink.Vím o čem mluvím, sám na takovém atolu v 420mnm meruňky pěstuji, ale nikdo kromě mě meruňky (stromy)nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika