Odběr roubů v červenci - jak je uchovat do jara?



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?) 
15.6.2014 20:04, zobrazeno: 4185x

Soused má skorou meruňku, již zraje, ale chce strom ostříhat.

Sice mně nějaké větve nechá do ledna, unora na roubování, ale přemýšlel jsem jestli to co ostříhá by se dalo také uschovat do lednice.

Nebo je nějaký jiný způsob aby to vydrželo do jara?

Má někdo zkušenost s podobným?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.143 (?), 15.6.2014 20:34

Zkuste roubování polodřevnatými rouby za kůru koncem července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.6.2014 7:52

Rouby z července slouží k očkování nebo letnímu roubování. Do následujícího jara bude s uchovánáím problém.  S meruňkami bych to vůbec ani nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 16.6.2014 20:59

Uchovat červnový nebo červencový meruňkový roub do jara nelze. Je možné pokusit se roubovat s nejistým výsledkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 16.6.2014 23:14

Předloni se mi vylomil jediný ujmutý roub od odrůdy, tak jsem byl nucen experimentovat s polodřevitými rouby. Nejlíp se ujmuly ty roubované kopulací na polodřevité prodloužení slivoňové podnože. Stejně ale příští rok lépe rostly stromky o něco později očkované a roubované stylem "na spící očko". Pokud Vám soused počká s řezem do druhé poloviny července, bude to lepší. Odběr oček (roubů) bude již ze zdřevnatělých částí letorostů a bude na dřevnaté části podnoží. Ponechaný dominantní terminál zabrání předčasnému probuzení oček/roubů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 17.6.2014 13:01

Byl jsem loni v podobné situaci.Koncem července se mi odlomil jediný, napůl neúspěšně naroubovaný roub Těchobuzické švestky.Pokud jsem o odrůdu nechtěl přijít, musel jsem zkusit srpnové naočkování forkertem.Bylo to jednoduché, a výsledky snažení si můžete prohlédnout zde.Ten první pokus,ještě omotaný páskem je letošní jarní naočkování durancie."Tož se milý synku do tého očkování v augustu s gustkem pustěte, aby jstě o té dřevo niepřišel.Je to na Vás... na tého gustka moc nespoléhajtewink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika