nejaromatictejsi odruda



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 158.236 (?) 
16.12.2008 9:56, zobrazeno: 109886x

dobry den,

mezi odrudami existuji primarni rozdily v chuti, vuni, barve..etc, pak samozrejme zavisi na miste pestovani, roce... etc. Presto bych prosil kazdeho ctenare tohoto odkazu : prosim, ktera odruda merunky se Vam SUBJEKTIVNE jevi jako nejaromatictejsi 

dekuji mockrat

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 17.12.2008 11:21

Dobrý den,
v podstatě jste položil otázku, na kterou alespoň já nedokážu odpovědět ač mám cca 15 odrůd.Pokud se vydaří rok, tak mě chutnají všechny, každá má své specifikum, ale přece jen jedinou, kterou nemusím je Goldrich. Naopak jedinečné a nedostižné jsou neznámé odrůdy na 70-100 let starých stromech, sám mám čtyři a v okolních neudržovaných sadech je takových přehršle.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.211 (?), 22.12.2008 22:12

Naprosto souhlasim, ja jsem objevila merunku, kterou sazel muj deda v roce 1934. Psala jsem o tom cca pred rokem. Je v Koline, znamy me naockoval asi 20 stromku, nikdy jsem nic lepsiho nevidela, nejedla, necitila. Novy majitele temer vsechno vykaceli pred 20+ lety, ale tuhle obrovskou merunku nechali, prestoze je ovoce nezajima, protoze sami rikaji, ze plody ma nenahraditelne. Neni nad stara odrudy, zadna nova se jim nevyrovna. Prosim, naockujte si stromky, protoze kdyz Vam tyhle stary odejdou, tak uz jen stezi objevite stejne nebo podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.12.2008 12:09

Zdaleka jsem neochutnal všechny. Moc mi voněly plody Maďarské poblíž Hustopeče. A pak nějaká odrůda, jejíž jméno jsem neznal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.44 (?), 17.12.2008 13:20

 Ono je někdy velmi těžké zvolit NEJ odrůdu, zcela jistě záleží na stanovišti a lokalitě. U nás ve Slezku jsme často rádi, když nám strom zaplodí a stromy nepomrznou. Z tohoto pohledu se mi osvědčil Bergeron a Vecot.Věřím, že kolegové na jihu Moravy se budou jen smát...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 18.12.2008 0:19

Určitě není k smíchu důvod, ve Slezsku zase víc prší a z jižní Moravy se stává moravská Sahara. Ani bych Vám moc nepřál ochutnat některé letošní  "broky". Pokud ale je příznivý rok, nepřeplodí a navíc zaprší tak s chutí jím Bergeron, Veecot stejně jako Maďarku nebo Kalifornskou.
Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 6.1.2009 23:15

U nás má největší, nejšťavnatější, nejvoňavější plody odrůda Velkopavlovická, ale potvora je tak háklivá na chladno v době květu a na moniliozu, že její plody ochutnáme jen jednou za několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 197.143 (?), 30.1.2009 20:03

Voňavé jsou všechny chlupaté(meruňky)

Jinak co se týče chuti a velikosti plodu, tak novinka z Francie - Pincot!

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.179 (?), 16.10.2009 19:48

Velkopavlovická mně letos kromě nádherných plodů dala najevo, že odchází, objevil se u ní klejotok a dvě větve odešly na mon.úžeh.Postřik nepostřik.Dosud měla každý rok ovoce.Jinak ze starých odrůd beze jména mně voněly t y menší, šťavnatější,ne ty se sypkou až moučnatou dužninou.Ve správnou dobu zralosti voní většina meruněk.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.80 (?), 17.10.2009 20:37

Přesně tak, já bych mohl jmenovat z Lednického areálu, ale stromy byly označeny většinou číslem. Tam bylo lecos. I třeba malé žluté meruňky s lysou slupkou a šťavnatou dužninou avšak méně výrazné chuti, ale já to házel do pusy jako maliny. Jediné co jsem si zapamatoval byla Lemeda, ale o té už jsem tu jednou psal. Myslím si, že nemusí být všechno výrazně sladké a aromatické, člověk je někdy rád i za fádnější chutě. Jen když jsou. Co mě přišlo velmi sladké byl Goldrich. Tady asi budu v rozporu s některými přispěvateli, ale chuť tedy výtečná a to byl stromek v květníku. Bergeron super. Rané meruňky určitě Pincot ale to už jsem tu také řekl. I když ta není tak sladká jako byl ten Goldrich. Zřejmě je to způsobeno raností a nadměrnou velikostí plodu. Ale mít to tak na zahradě v 500 metrech nm a třeba i ob rok, byl bych rád. Velkopavlovická ze Znojma nic moc, napůl zelená napůl moučná.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika