nejaromatictejsi odruda



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?)
3.7.2015 16:32

U nás v podkrkonoší - 350 m.n.m.  Pinkcot zelenej jak brčál a ani náznak nějakého dozrávání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
            
host - 47.253 (?), 2.7.2015 11:21

Nu, já vyrostl, asi jako většina ostatních, na VP. A z Pinkcotu jsem byl zklamán (než jsem jej nechal přeplodit následkem čehož to zabalil). Možná to bylo přeplozením, možná okrajovou oblastí, ale jeho chuť byla jen průměrná. Jaksi prázdná - nemastná neslanná. Akorát cukrů, akorát kyselin, akorát šťávy, akorát aromatu. Na slovo akorát si člověk v okrajové oblasti zvykne, jen nesmí semtam dostat do pusy Velkopavlovickou. Ta mu znovu připomene Meruňku s velkým M.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 2.7.2015 12:40

Je to tak, většina odrůd meruněk nemá tak širokou paletu chutí, narozdíl třeba od jablek, a ani rannost nevyváží (alespoň u mě) tu chuťovou mezeru mezi nimi a VP. Kdo je meruňkový panic, ať raději neochutnává dobře vyzrálou VP, protože s velkou pravděpodobností se dlouho něčeho lepšího nedočká smiley.

Kupodivu mi to ale tak úplně nefunguje u modrých peckovin - Domácí vs. zbytek odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 2.7.2015 15:04

O tom, že VP, Maďarská, aj. jsou jiná chuťová liga, není sporu. Ale na rozdíl od p. Mikeše, mně ta ranost ten časový rozdíl vyrovná. A nejen u meruněk. I třešně Rivany jsem snědl ve větším množství než Těchlovany, Kordie a Vany, jejichž rozdíl ve velikosti, konzistenci i chuti je ještě větší než mezi Aurorou a VP. Kde mi to nefunguje, to jsou jablka. Letní sorty se těm podzimním nevyrovnají ani za cenu ranosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 3.7.2015 8:13

Ale jo, taky mám např. Leskoru, na kterou se budu těšit, až zaplodí a plně se jí s radostí nafutruju, ale ten plus mnus půlměsíc do "vépéček" se dá snáze vydržet. Něco jiného by bylo, kdyby byl dostatečný prostor pro výsadbu. U jablek je ten časový odstup v konzumní zralosti mezi letními a zimními daleko větší, než u meruněk (běžně u nás pěstovaných), proto tu "jablečnou rannost" vítám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 2.7.2015 14:07

A nemáte něco jiného? Pinkcot by měl dozrávat později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.142 (?), 3.7.2015 10:31

Pinkcot to bude určitě a i ta doba zrání odpovídá

kema83

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 3.7.2015 10:35

A ještě ke srovnávání Pinkcotu a VP. Velkopavlovickou jsme měli a samozřejmě je chuťově o hodně lepší. Jenže já tyto nové meruňky co mám s VP neporovnávám, protože to by pak každá nová byla horší. Prostě je hodnotím mezi sobě rovnýma odrůdama a Pinkcot mi prostě chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 3.7.2015 14:08

Pinkcot před Leskorou dozrávat asi nebude.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 3.7.2015 16:20

Tak i tady je psané, že zraje Pinkcot na začátku července. I co můj známý má Pinkcot, tak už ho má zralý.

Přehled zralosti doporučených odrůd peckovin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 3.7.2015 16:32

U nás v podkrkonoší - 350 m.n.m.  Pinkcot zelenej jak brčál a ani náznak nějakého dozrávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika