Naroubovaná meruňka na vzrostlé slivoni



host - 171.155 (?) 
13.3.2013 21:33, zobrazeno: 10528x

Mám dotaz na možnost naroubování meruňky (i třeba více druhů) ne větve již vzrostlé slivoně. Pokud pomineme riziko šarky mohlo by to být výhodné? Máte s tím někdo zkušenosti?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 17.3.2013 13:43

Já loni zkusil naroubovat meruňku Harogem na Čačanskou Lepotici /měla by být odolná proti šárce / a vypadá, že se to ujalo, tak jsem sám letos zvědavý, jak moc to poroste - neporoste 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 17.3.2013 14:23

Marhule tam boli nádherné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 17.3.2013 16:04

Já mám meruňku Bergeron roubovanou na Stanleyce, afinita parádní a daří se ji dobře. Ještě ale neplodila, letos by už měla něco dát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 29.4.2013 16:08

Já zkusil vloni naroubovat meruňku Harogem na Čačanskou lepotici, protože na tom stromě ty slivoně nic moc a na vedlejším skvělé, tak jsem si řekl, že to předělám na meruňku.

Zkusil jsem anglickou kopulaci a ujalo se to,očka co jsem zkoušel za kůru ani jedno.

Letos to kvete o sto šest a již pučí i nové větvičky, dopadlo to takto viz foto

Po vytvoření koruny,odstraním zbytek větví slivoně,nebo má někdo zkušenost a udělat to již tedˇ ?

Spíš chci korunu pustit do výšky,nebotˇje to u silnice,atˇ aspoň něco z plodů vydrží mimo dosah pobertů  :o)

Harogem_Čačanská
Harogem_Čačanská
detail_Harogem
detail_Harogem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.4.2013 17:11

Nyní větve slivoně neodstraňujte. Malý roub meruňky by nepřitáhnul tolik mízy, aby pomohla zahojit velké řezné rány. Raději až po několika letech a respektovat Zahnova pravidla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 2.6.2014 15:27

podávám hlášení o dalším vývoji :p)

letos jsem přirouboval Kioto, Harogem,Pincot a Leskoru, ujmulo se dalších asi 7 roubů z 12 a na minulém roubu je meruněk jak na hroznu vín a :p)

Manželka furt nadává at to proberu, ale mně je to líto, na růst stromu nespěchám, základ trnky / čačanská lepotica/ je silný tak by úrodu mohl utáhnout co myslíte? :p)


2
2
3
3
4
4
5
5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 2.6.2014 15:48

Manželka má pravdu. Navíc jste měl tu naroubovanou větev už loni vychovávat a ne ji nechat takto zklackovatět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 3.6.2014 21:29

Wimpy no ono velice nebylo co vychovávat, když se podíváte ve vlákně výše na původní foto, byl to jen takový pokus s roubováním a ono se to ujalo a 2 krátké větvě na dlouhém pahýlu, s tím se toho moc dělat nedá, s letošními ujatými rouby přímo na kmeni již bude snadnější práce :p)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 3.6.2014 12:48

Snem každého hospodáře je mít bohatou úrodu, a kvalitní ovoce, které by mu širokodaleko ostatní sadaři v tom dobrém slova smyslu záviděli.Mít větve, jejichž obalené rukavce plodů by se skláněly až k zemi.

Nevěda nic o výchovném řezu, a podpoře výborné kondice stromů,(npř. probírkou ovoce),která by byla schopna přinášet pěkné, a kvalitní úrody i do budoucna, si často vypěstujeme takové "krkavce.Někdy dokonce přeplozený strom takto zahubíme, protože on sám si probírku nedokáže dopřát.Měli bychom brát v potaz, že jsou odrůdy, které to samy nedokáži.

Moje rada"1)bohatou násadu ovoce hned teď selektívní probírkou snížit o třetinu,2)zbudovat pevnější opěrnou konstrukci, 3)stromek pravidelně hnojit ke kořenům a na list,4)říští jaro výchovně seřezat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika