Mrazová deska



happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 255.170 (?) 
21.3.2014 20:56, zobrazeno: 3962x

Dobrý den vážení, jako začínající zahrádkář bez prakktických zkušeností prosím o radu. Na meruňce (prý Pincot), kterou máme 4 rokem se vloni udělala velká mrazová deska - průměr kmene je asi 15cm, z toho cca polovina kmene je bez kůry a na výšku je deska cca 60cm. Odstranil jsem kůru a zatřel stromovým balzámem (v srpnu), ale žádný zával se neudělal a mam strach, že je to špatně a meruňka uhyne. Zvažoval jsem i možnost seříznutí kmene pod mrazovou desku a zapěstování jednoho z výhonů jako nové korunky. Můžete mi někdo poradit, jestli ještě zkusit odstranit kůru nebo rovnou seřezat? A v jakém termínu? Počkat do srpna a po sklizni provést seřezání? Díky všem.  

Mrazová deska
Mrazová deska
mrazová  deska
mrazová deska
mrazová  deska
mrazová deska
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.3.2014 21:19

Škoda toho stromku.Sice je možné, že se rána časem zavalí, ale už nyní bych vybral vhodný, rovný výhon, který bych vyvázal blíže středové osy.Počkal bych, jak se stromek s ránou v příštích létech vypořádá.Pokud se stav věci nezlepší, nebo naopak zhorší, budete mít v té době už vytvořenou dostatečnou zálohu, kterou můžete použít místo poškozené části.I v duchu Záhnova řezu bude příští záloha podpůrně působit při hojení řezné rány.Ostatní nevhodný podrost z paty stromu odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 255.170 (?), 4.5.2014 19:43

Špačku díky za radu,  udělal jsem to podle tvé rady a budu doufat, že pak přežije nasledný řez. sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.106 (?), 9.4.2024 16:22
Dobrý den, Zajímalo by mě, jak Vaše meruňka dopadla. Podařilo se jí ránu zavalit nebo už máte novou? Děkuji:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.242 (?), 12.4.2024 11:08
Dobrý den, můj Pinkcot to dělal také. Kůru jsem oloupal po každém dešťi po dobu několika měsíců natíral vápnem až se zatáhl. Marek.
..
..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika