Minaret, Marlen, Svatava



Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?) 
12.3.2012 18:56, zobrazeno: 24219x

Chci se zeptat jetli mají tyto odrůdy nějaký pěstitelský význam kromě různé doby zralosti. Chuť má být podobná VP, mrazuodolnost zhruba na stejné úrovni. Pročítal jsem si nějaké minulé příspěvky, popsané v literatuře jsou všude dokonale, ale přesto se ptám na nějaké nové zkušenosti s těmi to odrůdami meruněk.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.4.2012 21:18

Opravdu se nenajde nikdo s pozitivním ohlasem na tyto odrůdy? Svatava a Minaret pochází z křížení Stark Early Orange a VP. Pokud se jedná o stejnou odrůdu jako je nabízena v prodeji např. v moravských ovocných školkách, tak ji už mám. Jestliže posloužila ke křížení s VP, tak na ní určitě něco bude. Myslím tím odrůdu (Stark) Early Orange.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.140 (?), 4.4.2012 11:54

Zdravím, mohu pouze potvrdit, že Minaret je z křížení SEO x VP, je to pozdnější dost chutná meruňka, ale vadí mi u ní náchylnost na hnití a strupovitost plodů (Clastetosporium). Letos velice překvapila, jak ´bohatě pokvete, ty mrazy ji skoro neublížily, na rozdíl od některých, které moc nepokvetou. Plodnost byla dobrá, růst střední až slabší, tvoří vznosné koruny. Svatavu nemám, m ám i jiné hybridy SEO x VP,(např. 3242),ale ten zrovna moc nepokvete a ani není nic extra chuťově. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.4.2012 13:49

Zdravím Davide. Díky za Vaši odpověď. Nechtěl by jste se pochlubit, co všechno pěstujete? Zajímalo by to určitě nejenom mě. A SEO je tedy to samé, co EO? Nejspíš to tak bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.203 (?), 11.4.2012 16:30

Minaret - zatím jsem pouze ochutnal vzorek (velmi dobrý), na první opravdovou úrodu čekám už druhým rokem. Po loňské totální nule čekám, zda to letos bude lepší.

Marlen - sázel jsem letos, takže zkušenosti žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 12.4.2012 18:52

A jak Vám MINARET přečkal velikonoční mráz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.140 (?), 13.4.2012 11:16

Zdravím, Minaret nebyl v té době zcela rozkvetlý, tak myslím že přežil. Pozitivně překvapily Leala, Lemeda, selekce z Harlaynu, Leskora a Lejuna- všechny byly částečně nebo spíše méně rozkvetlé, ty namrzly méně, netroufnu si odhadnout nakolik, ale dost zelených pestíků tam bylo. Jinak pro úplnost - ten den zde bylo kolem páté ráno až -7, v osm ještě -3.  Harlayne na semenáči byl rozkvetlý přes 50% a zelených pestíků bylo rovněž dost, nakolik to vydrželo, řeknu až to nasadí plody.

Jsem z toho velice potěšen a zároveň musím konstatovat, že některé novější věci (Pinkot, tomcot, Robada, Harval a také Veecot) nezakvetly vůbec nebo jen do cca 30%, takže tahle zima je vcelku užitečná prověrka, co je spolehlivé a co ne, uvidíme další průběh ročníku. Jen bych podotknul, že z dlouhodobého sledování vyplývají některé méně atraktivní odrůdy jako dost spolehlivé, přestože se jim nevěnuje taková pozornost. Otázkou bude, co teˇd na to monilia. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.203 (?), 13.4.2012 15:52

Minarety byly v plném květu, ale každý strom byl mrazem vzatý jinak. Řekl bych, že přežilo tak 0-20%. Nejlépe u mě dopadla Leala, tam odhaduji přežití tak 80-90%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.4.2012 16:20

Díky za zpravodajství z Vašich zahrad. U mě je na tom Leala taky dobře, díky tomu, že rozkvetla později. A co Pincoty, Sylvercoty, Kiota a spol.? Že by nakonec zklamaly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 13.4.2012 16:49

Mně pomrzla meruňka neznámé odrůdy ze 75 %, dnes jsem ji celou postříkal Baycorem. Snad z toho něco bude. Má pršet, tak monilia jen pokvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika