Meruňka Tsunami



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 1.101 (?) 
15.7.2013 22:45, zobrazeno: 69489x

Má někdo již nějaké zkušenosti s touto odrůdou meruňky?Já ji mám rok, zarodila poprvé.

Tsunami
Tsunami
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 195.22 (?), 16.7.2013 8:55

Dobrý den, můžu se Vás zeptat, v jaké nadmořské výšce meruňku pěstujete, že Vám dozrává až teď? Měl jsem za to, že nic ranějšího než "Tsunami" (31dnů předVP) u nás ani není k sehnání a chtěl jsem si jí jako jako takový úvod do sezony meruňek pořídit...indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 16.7.2013 10:08

Pěkné.Alespoň vzorek úrody na jednoročním stromku.Snímek může být staršího data. Pozoruhodná je absence strupovitosti,a výskyt monilie jen na prasklině plodů.Nahnilý plod v pozadí bude asi na jiném stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.101 (?), 16.7.2013 23:05

Meruňka je prozatím od nákupu založená v hromadě zeminy s jinými stromky, své trvalé místo na zahradě dostane na podzim.Ale   příjemně mne překvapila úrodností.Foto je z 3.7.Nadmořská výška je asi 220 mnm, oblast Hlučínsko. Letos mi odešla na mrtvici Vesna na podnoži Wang.,a taká Harcot, tu jsem měl naroubovanou na durancii, takže místo na nové odrůdy je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 16.7.2013 23:20

Nemate obavy sadit marhulu po marhuli ktora odisla na mrtvicu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 17.7.2013 9:44

Meruňky, které odešly na mrtvici, často nebyly na stanovišti dlouho, proto nepředpokládám velký úbytek živin.Dočetl jsem se, že to bývá z většiny problém mladších stromků, než starších.

U mě se bohužel musí stromky meruněk spokojit s místem, na kterých mi odešly jiné meruňky, protože jinde není místo.Za tento útisk jim to příkoří bohatě nahradím.Rok až půl roku předem prokypřím půdu ze široka, i do hloubky.Zapravím hnůj do půdy, přidám dosti jemného písku, a nějaké živiny, někdy posypu dřevěným popelem-když je k dispozici.Meruňky mají rády půdu, kde je o trochu více vápniku.Časem, až stromky zakoření, a půda slehne, pamatuju občas jako prevenci jemně prokypřit okolí stromku(vidlemi, motyčkou),často s přidáním písku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.101 (?), 17.7.2013 22:29

Stromek odrůdy Vesny, která mi uhynula na mrtvici byl mladý, asi pětiletý, ještě ani nekvetl, takže po úpravě půdy kompostem a provzdušněním rigolací nemám obavu vysadit meruňku novou.Zajímavé ale je, že podnož uhynulé meruňky (Wang.) obrazila, skoro mě to láká k naroubování podnože novou odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 18.7.2013 10:04

Mě zůstaly po dvou uhynulých meruňkách taky dvě života schopné slivoňové podnože (wang., Wawit).Protože mám ale málo místa, přesadil jsem je tam, kde nepřekážejí.Jednu jsem po vykopání ještě rozdělil na dvě.Až dostatečně zakoření, a získám nějaké kvalitní rouby, tak se je pokusím naroubovat,nebo naočkovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 29.3.2015 10:51

Pozeral som stranky na ktorych boli nadherne plody marhulky Tsunami nedalo mi to musel som ich stiahnut a dat na stranku.

Tsunami
Tsunami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.22 (?), 29.3.2015 12:38

Už se na ně taky moc těším, pár už možná tento rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika