Merunka Radka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 23.142 (?) 
9.1.2010 18:24, zobrazeno: 53496x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo tuto merunku zná. Bydlím nedaleko Ríčan u Prahy a naskytla se mi koupě této merunky, ovsem nevím o ní vůbec nic. Jak roste, kdy rodí, jaké jsou chuti plody,... Prosím poradte

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 24.183 (?), 9.1.2010 18:45

Radku jsem zasadil loni na podzim. Je to jediný způsob jak zjistit, zda se jí bude u mě na zahradě dařit.

Jsem asi o 50-80m níž než jste vy v Říčanech, zkuste to a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 9.5.2010 12:10

Zkusil jsem z té mé na podzim vysazené naroubovat větvičku na myrobalán a vypadá to že už mám Radky dvě. Přestože roub byl hodně slabý a podnož skoro deset roků stará, už mám skoro deset centimetrů dlouhé výhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.2 (?), 10.1.2010 12:53

Radka - novošlechtění firmy Seva-Flora z Valtic- registrovaná 2004. Velmi raná meruňka, zraje 20 dní před Velkopavlovickou. Údajně chutná k přímému konzumu, žádnou zvláštní odolností k mrazům ani chorobám se nevyznačuje. Na Pražské plošině by měla růst a zrát bez problémů, není-li Vaše zahrádka zrovna v mrazové kotlině. Praktické zkušenosti s ní asi bude mít jen málo lidí, vzhledem k relativně nedávnému uvedení na trh, ale třeba se zde někdo najde.

Jinak-na trhu je běžně k dostání v OBI, Hornbachu, nejde tedy o vzácnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 10.1.2010 20:13

Podle pomologie je Radka ještě o 2 dny ranější než Leskora. Má ale o něco vyšší nároky na prostředí a občas vymrzají květní pupeny. Plody má údajně větší a chutnější než Ledana a Leskora - zhruba současně zrající odrůdy. Vlastní zkušenosti ale s Radkou nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.38 (?), 15.1.2010 16:57

Stručný popisek tady.Taky jsem si jí koupil na podzim, tak jsem zvědav jak skorá bude, a zda bude chutná, či jestli nezmrznou květy na jaře.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.131 (?), 24.3.2010 20:34

Pokud mohu přispět do diskuse, tak vřele tuto odrůdu doporučuji. Na velmi ranou odrůdu (zraje u nás (okres boleslav) s leskorou, a je mnohem větší a chutná. Jen se divím, že si na ní ve valticích nedali právní ochranu, jako to udělali jiní na odrůdy, které za to nestojí.

david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 30.6.2011 22:55

Radka mě mile překvapila. Krásné plody, brzo zraje. Leskora je však cca o 5 dní ranější. Plody velmi chutné. Tuto odrůdu mohu doporučit. Lokalita JM, foto 28.6.2011.

Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.52 (?), 20.4.2010 17:13

No ja ju mam od jari minuleho roku. Sme cosi menej ako 400 m nm.

Ked uz prezila moju starostlivost a zimu, tak uz asi prezije aj dalej. :)

Do jamy dostala trochu zasobneho hnojenia (nic extra), a polieval som ju statocne. Voda u nas nestoji a steka teda do hlbsich vrstiev pody, takze hnitia korenoveho systemu sa neobavam. Okolo seba ma pravidelne obnovovane mulcovanie z posekanej travy.

Tohto roku uz ma osem kvetnych pukov. Dufam, ze ich par prezije zmrzlosov a nieco z nej uz toho roku ochutname.

Potesili ste ma a potvrdili ste moj vyber. Vela uspechov.

Jujto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.10 (?), 25.4.2010 18:29

Původně jsem jel letos na Floru Olomouc pro jiný druh meruňky, ale dovezl jsem si Radku. Paní říkala, že mi budou všichni sousedi závidět. Velmi dobře chutná, plodí, a jediné, co trochu potřebuje, je dobrá půda. Ptal jsem se i na polohu 400m nm. Není problém, dozraje o pár dní pozdejc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika