Merunka Goldstrike, Robada, nebo Farbaly



Stránky: 1,  2   
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?) 
22.11.2014 15:19, zobrazeno: 23549x

Nema je tady nekdo? Vim, ze byly k mani v Ostrohu, ale uz jsou vykoupene.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 22.11.2014 18:15

Začinaju sa predavat možno ma niekto tieto marhulky.

Farbaly
Farbaly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.11.2014 19:33

Odrůda Farbaly je zajímavá dobou zrání. Prodejce uvádí 38 dní po VP. V této době by jistě další meruňky přišly opět k chuti. Vzhledově nejsou o nic více atraktivnější než jiné odrůdy. V chuti převrat nečekám, a protože slavný americký Goldrich je velmi málo odolný proti mrazu v květu, tak ani zde mě žádné cizí názvy odrůd nemohou oslnit. Pokud někdo má nějaké jiné informace, tak prosím, můžete nás o přínosu těchto odrůd přesvědčit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 19.22 (?), 25.11.2014 22:36

Robadu jsem shanel pro sebe, na americkych forech na ni pejou ody. Farbaly je zase od IPS a cela ta jejich rada Carmingo je urcena pro komercni pestitele, takze dostat se k ni neni nic snadneho (nepredpokladam, ze ji v Ostrohu budou nabizet bezne). Jak rikas, bude na ni zajimava hlavne ta doba zrani Bergeron + 30dni. Jinak zrovna IPS ma merunky co dozravaji i 45dni po Bergeronu a v Americe jsou apria, ktera dozravaji jeste pozdeji, takze urcite casem budeme i my "bezni smrtelnici" sklizet merunky v zari :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 26.11.2014 14:13

Nechci Vám kazit radost, ale jak známo, v ČR bývají srpnová rána vcelku chladná ("sv. Anna..."). Nezdá se to, ale tyto velmi pozdní meruňky se hodí jen do superteplých oblastí jako je JM. V Lednici mi řekli, že Farbaly ještě jde (v době mé návštěvy byla většina meruní pryč, Fa*** byly ještě zelené), ale Fardao a pozdnější již nedozrají do slušné kvality.  S meruňkami v září jsem se rozloučil, ale na ty srpnové se těším.;-)

Farbaly zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.92 (?), 27.11.2014 12:34

Dekuju za informace, i kdyz ne zrovna povzbudive. Zrejme budu mit moznost vyzkouset Farlis (zraje stejne jako Farclo a Fardao) a z rannych Primando (zraje par dni pred Aurorou), tak uvidime. Jsem v jedne z tech "superteplych" oblasti, jak pisete, o zkusenosti se samozrejme casem podelim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.140 (?), 27.11.2014 18:36

Na tom něco bude, farbaly a farhial mám několik let, zajímavé jsou hlavně dobou zrání (farbaly u nás kolem 5-10 září), Farhial jsem tam nenechal déle jak do 15.9., i když byl tuhý, tak chuťově velmi dobrý, vydržel by tam snad i do začátku října. Ovšem problém u nich je u mladých stromků namrzání ve dřevě, a taky v květu, díky jarním mrazíkům letos jsem nesklidil ani z jedné nic, zatímco jiné odrůdy byly, a to i hodně. Trošku mne to mrzí, byla by to velká pomoc při rozšíření periody sklizní. Tuzemští školkaři se k nim asi legálně jen tak nedostanou, je to otázka dosti vysokých licencí.Robada u mě skončila již před 3 lety, sice barevná, ale citlivá na mrazy a šarku.david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.146 (?), 6.9.2015 14:37

Tak už dozrelo to FARBALY?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.22 (?), 8.9.2015 0:18

Mně uzrál kontejnerovaný Farhial. Chuť výborná, asi jako meruňková marmeláda.

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 5.9.2016 21:14

Farbaly=definitivní tečka za letošní nepříliš povedenou meruňkovou sezónou. Na dvouletém stromku včera dozrály 2 plody meruňky odrůdy Farbaly, které tam zjara laskavě ponechal dědko Mrazík. Chuť výborná, překvapivě štavnatá i s jemnou kyselinkou, Farbaly jsem si vysadil na základě reklamního sloganu "že je to odrůda, která kvete na jaře tak pozdě, že už pak nezmrzne". Ale skutečnost byla jiná, Farbaly začala kvést ve stejný termín jako vedle stojící Veharda a Leskora. Naštěstí doba celkového kvetení byla u Farbaly podstatně delší a tak poslední kvítky unikly mrazům a přinesly první plody. Valachy 400 m.n.m.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika