Meruňka Bhart, řez po výsadbě



Silva - (9) - 71.218 (?) 
3.4.2014 10:20, zobrazeno: 8816x

Dobrý den, zasadila jsem meruňku Bhart, podnož St. Juliane. Ve školce mi byla takto ostříhána, že to mám zasadit a už nic s tím nemusím dělat. Po přečtění diskuzí zde i jinde si ale myslím, že to nebude úplně Ok. Nejnižší větev bych dala pryč / jdou 2 úplně stejným směrem/, zůstanou mi tedy 4. A co s tím termínálem? Zakrátit těch cca 15 cm na ostríhanými 4 větvičkami? V naznačeném míste má už 1,1 cm průměr. Nebo opravdu ponechat tak jak je? Bylo mi řečeno, že meruňka si stejně poroste, jak bude chtít :-)


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.4.2014 10:45

Stromek meruňky je pěkně rostlý, a vhodně zastřižený.Odstranil bych všechen spodní obrost-5 nejníže položených větviček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Silva - (9) - 71.218 (?), 4.4.2014 13:14

Děkuji za odpověď. Tahle možnost mě tedy nenapadla, ale bude to tak lepší, už kvůli sekání trávy kolem stromku. A ten vršek byste nechal tak jak je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.4.2014 14:19

Až odstraníte spodní patro, zbudou Vám na stromku tři silné zastřižené výhony, z nichž jsou dva nahoře (rozsoška) a třetí zcela dole. A pak ještě několik tenkých. Když stromek začne rašit, největší síla půjde právě do těchto silných výhonů, zejména do těch dvou nahoře. Pokud byste nechala stromek během sezóny zcela bez dozoru, bude hrozit, že vám začne růst nesymetricky. Proto bude vhodné během jara a léta provést několikerou drobnou korekci letorostů (vylomení, zastřižení) tak, aby se potlačil jejich bujný růst z dominujících výhonů a tím byl podpořen rozvoj a růst ostatních letorostů ze stávajících slabších výhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.98 (?), 4.4.2014 13:33

Merunka poroste v mantinelech, jaky ji urcite svymi zasahy :-). Proste uz pri vysadbe si musite hlavne rici, v jake vysce budete chtit korunku a jaky tvar stromku budete chtit dat. Osobne bych ten spodni obrost odstranil, ale videl jsem i takto nizko rozvetvene merunky, ktere tim ziskaly vlastne dalsi patro vetvi a o to vetsi urodu. Ale sekat travu apod. bych tam tedy nechtel :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika