Meruňka Ceglédi Oriás



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?) 
31.7.2017 14:35

David neměl Ligeti Oriás, ale já měl Oriás Ceglédi. Je to první úroda na přeplozeném stromku, přesto by to mohla být odrůda chuťově o něčem a nikoliv o ničem, jako třeba meruňka Lenova a jiné. 

Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.8.2021 16:08

Letos to bylo s těmi meruňkami docela zvláštní. Některé odrůdy měly plodů příliš mnoho, přesto byly velice chutné, ale na tuhle meruňku to bylo asi přece jen priveľa.

Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Ceglédi Óriás
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.7.2023 10:12

Mně neznámá sorta meruňky kupovaná jako Ceglédi Óriás. Mrazuodolnost slabá, největší citlivost na odumírání pupenů (momentálně tento problém jako kdyby neexistoval). Letos pár velkých plodů. Chuť u plně vyzrálých plodů podobná Velkopavlovické meruňce, nebo-li lahodná. Poloviny plodů vyzrávají nestejnoměrně. 

Ceglédi Oriás
Ceglédi Oriás
Ceglédi Oriás
Ceglédi Oriás
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.8.2023 18:18

Nevím, co si mám o této "ceglédiovské" odrůdě myslet. Kupoval jsem ji jako Ceglédi Óriás, ale dozrává v období VP, chutná podobně a obě poloviny plodu vyzrávají také tak nestejnoměrně jako u VP.

Ceglédi Oriás???
Ceglédi Oriás???
Ceglédi Oriás???
Ceglédi Oriás???
Ceglédi Oriás???
Ceglédi Oriás???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika