Marhuľa na podpníku St. Julien



Stránky: 1,  2   
host - 227.39 (?) 
4.11.2011 21:40, zobrazeno: 25394x

Dobrý večer, chcem sa opýtať niekoho z Vás kto má marhuľu zasadenú na tomto podpníku, aké má skúsenosti s týmto podpníkom ako mu marhuľa na tomto podpníku rodí a asi aká vysoká marhuľa narastie na tomto podpníku. Ďakujem. Franto 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 95.245 (?), 11.1.2012 11:09

Podpnik S.julien je vhodny najme pre tažšie pody s hodnotou ph7 rozmnožuje sa odrezkamy.Vyznačuje sa minimalnou tvorbou vymladkou a zvyšenou odolnostou proti bakteriozam.Vzahraniči je vyselektovanych viac typov ktore sa použivaju aj pre broskyne.Na tomto podpniku rodi dobre, stromy na tomto podpniku rastu bujne pod. ako na mirobalane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.1.2012 12:21

Obvčas používám semenáčky z plodů St. Julien. Tyto mají u nás oproti myrobalánům růst zřetelně slabší (ale silnější než semenáče Zelené r. a Wangheimovy)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.245 (?), 11.1.2012 17:59

Marhula na podpniku S.julien.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.15 (?), 13.3.2016 10:03

Ake mate skusenosti so vzrastom marhul na St. Julien? Rozmyslam nad Tsunami a Spring Blush (vraj stredne silny vrzast), ktore maju momentalne v ponuke v Plantexe, no mam na ne miesto len medzi slivkou a marhulou na myrobalane, ktore su od seba 9,5m. Ak rezervujem 2,2-2,5 m z kazdej strany pre tieto stromy, zostava 4,5-5 m pre tie nove. Na jeden je to privela, na 2 asi malo. Sirka priestoru na vysadbu je 4m. Aby som ziskal priestor, dal by som ich 0,5-0,7m od osi riadku na obe strany, cim by vzdialenost medzi nimi bola sqrt(2,5*2,5+1,4*1,4)=2,86m. 

Chcel by som ich tvarovat ako vretena, viac do vysky ako sirky, lebo som na rovine a mrazivy vzduch na jar nema kde odtiect. Tiez nemam problem ich rezom udrzovat v danych mantineloch, pokial to bude ucelne. Myslim, ze by aj tak mali na danom priestore priniest dostatocnu urodu. Skore marhule su aj tak len na jedenie, takze ich netreba privela. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 14.5.2016 9:25

Ako dokáže podpník ovplyvniť vzrast stromu marhule, vidno na fotkách. Ide o Hargrand na Rubire a Veľkopavlovickú na marhuľovom semenáči. Oba stromy som zasadil v r.2008. Pri rovnakej starostlivosti dnes vyzerajú takto (na 1.fotke je Hargrand vľavo, Veľkopavlovická vpravo, na 2.fotke je pohľad z opačnej strany).    IH

Marhuľa na podpníku St. Julien
Marhuľa na podpníku St. Julien
Marhuľa na podpníku St. Julien
Marhuľa na podpníku St. Julien
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.168 (?), 14.5.2016 11:23

Pán Ivan má aj váš Hargrand pevné vlákna v dužine ako tu už niekto písal? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 14.5.2016 11:50

Neviem či to nazvať práve vláknami, ale Hargrand má dužinu rozhodne pevnejšiu ako napr. Veľkopavlovická (myslím už v čase kedy sa dá konzumovať). Preto je vhodnejší na zaváranie. Vytvára aj o dosť väčšie plody než VP, ale to môže byť aj tým podpníkom. Mínusom je podľa mňa menšia šťavnatosť. Veľkopavlovická (alebo napr.aj Maďarská) ale majú tú typickú marhuľovú chuť a arómu, v tomto sú nad Hargrandom.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.168 (?), 14.5.2016 12:53

A ako je na tom pán Ivan odroda Hargrand s odolnosťou ma moníliový úžeh a na mráz?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 14.5.2016 13:06

To neviem zodpovedne posúdiť, mám len tento 1 Hargrand od r.2008, monilióza na ňom nebola, mrazy boli u nás len teraz v r.2016. Hargrand mi kvitne o niečo neskôr ako VP, ale len o niekoľko dní. Násada plodov je často nadmerná, prebierka preto veľmi potrebná (aj pre riziko zlomenia konárov).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika