Leskora



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
5.7.2015 10:34, zobrazeno: 62409x

Leskora prave dozrela ma male plody vyfarbena je nadherne, chutovove vlasnosti sladkasta priemerne štavnata, menej vyrazna marhulova chut na Sylred sa nechyta.

Leskora
Leskora
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 6.7.2015 13:59

Už jsem kdysi psal, že mě Leskora někdy zlobí s fádností některých plodů, ale při předvedení standartní chuti je to chuťově výborná, velmi aromatická meruňka. Z Radkou jistě nejchutnější meruňka začátku 7.měsíce. Chuťový rozdíl je patrný i ve srovnání s velmi ranými meruňkami zrajícími před ní. Alespoň se mně to prozatím tak jeví.

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 238.194 (?), 7.7.2015 13:33

1. úroda Leskory na malém stromku mě uspokojila, v průměrné poloze průměrná kvalita - zaplať přírodo za to. Čerstvě utržená plně vyzrálá meruňka je vždy pochutnání. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.7.2015 16:16

S dozrávající Leskorou naprostá spokojenost. Postupně měknoucí plody jsou standartní meruňkové chuti a to velmi vyrovnané. Rozhodně neplatí každý pes (plod) jiná ves. Počasí holt přálo. Leskora je výborná raná odrůda a patří k nejodolnějším, takže co si více přát. Vřele doporučuji.

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 8.7.2015 19:43

Komu 6, tomu 6- Vám klidně 7 i vícwink, S.P.,Ch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.7.2015 21:06

Ano, pane S.P.,Ch., sláva Leskoře. Nakonec i pan Miloš Vysloužil napsal "ve vší úctě". Pokud pan Milan Fiala má plody méně šťavnaté, tak jich měl zřejmě na stromě příliš. Mám to samé na Leskoře (ZR), ovšem na druhé Leskoře jsou plody větší a šťavnaté jsou až překvapivě dost. Měkčí plody mají i překvapivě rozplývavou dužninu s "ušlechtilou" meruňkovou chutí. Mám v paměti Leskory s tužší dužninou. Prostě dobrý rok pro Leskoru.

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.8 (?), 15.7.2015 9:35
Je chuťově leoší Radka, nebo Leskora? Které byste dal přednost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.15 (?), 9.7.2015 19:58

Taka uroven zataze mlademu stromu urcite nepomoze...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.15 (?), 11.8.2017 9:38

Uz som sa konecne tesil, ze buduci tok bude slusna uroda Leskory... No nebude. Nocna burka (len silny vietor, minimum dazda) preveril afinitu Leskory na myrobalane, bohuzial s neuspokojivym vysledkom. 4 roky starostivosti vysli navnivoc. Pritom rastla tak vitalne, ze som ziadne problemy s afinitou nepredpokladal... Kupovana u p. Zibala v Straznici.

Trnavsko 145 mnm


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.7.2015 20:45

Milý 104.15, díky za poznatek. Na těch posledních fotkách v tomto vlákně jsou Leskory ze stromu, kde jsou plody větší a chuťově přímo skvělé. Na jiném stromě je jich opravdu zbytečně mnoho a projevuje se to právě sušší, moučnatou dužninou, i když ne u všech. Leskora nadchla za ty roky právě letos nejvíce. yes Je prostě skvělá. Možná, že bych už ani žádné jiné meruňky letos mít nemusel, tak jsou Leskory chutné.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika