Leskora



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?)
1.7.2016 16:44
Petře, ja si dovolím tvrdiť, že bez chemickej ochrany proti monilióze nemožno marhule pestovať v našich podmienkach NIKDE. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 29.6.2016 23:14

Zvláštní. Tady se chová jinak. Začíná vybarvovat dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.158 (?), 30.6.2016 7:46

Jde to rychle. Podobně se vloni vybarvovala a dozrávala FM3.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 30.6.2016 9:14

Předevčírem jsem dostal košíček Leskory z Měšic (u Líbeznic, Praha). Obyčejně hledám mezi meruňkami na jídlo ty měkčí, ale tady nebyla příležitost. A tak jsem je začal přebírat jen podle velikosti. Pevné, ale moc dobré! Už se těším, až mi stromek ukáže více než květy (kvetl už potřetí). Růst se mi líbí, zkouším korunu otevřít řezem. Možná si zkusím udělat ještě jednu a tvarovat už od obrůstání jednoleťáku nebo špičáku kolíčky, ale to až podle toho jestli zaplodí a bude taky tak dobrá i v 420 m. Jako protivu jsem rouboval Farbaly, ale letos to nevyšlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.6.2016 16:16

Já si nejvíce vychutnávám ty měkké-rozplývavé, říkám jim "marmeládové". Je to pro mě ta nejlepší meruňková chuť, přímo lahůdka. U takto rané meruňky je dosažení tohoto stádia raritní. Stejně tak u Radky. Určitě si, pane Jano, velmi ceníme ještě ranějšího dozrávání Tsunami nebo Spring Blush i dalších, jen bych nezapomněl na tyto naše kvalitnější odrůdy jako je Leskora a Radka, i když nemají cizokrajné názvy a nepochází třeba z Francie.  Nakonec jsou i odolnější vůči mrazu. Otázka je, Ivane, do jaké nadmořské výšky se dá zachovat tato výborná kvalita plodů.

Radka
Radka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.124 (?), 30.6.2016 17:21

U Tsunami dokážem slabšiu chuť odpustiť pretože je to najskoršie dozrievajúca marhula.

Má Leskora aj nejaké nedostatky? Ja som zatiaľ žiadne nenašiel.    Jano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 30.6.2016 19:52

Moniliový úžeh a hniloba, praskání plodů při delších deštích, jinak ji taky považuju za jednu z nejkvalitnějších, ale Tsunami byla vloni lepšíwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 1.7.2016 8:25

To praskání plodů potvrdit nemůžu, ale náchylnost na monilii ano. Kolega říká, že pokud se neošetří, dopadne daleko nejhůře - ve srovnání vedle Bergeronu, Pavlovické. Má více stromů od každé, už možná 15-20 let.  Tak mě napadlo, aniž bych o tom něco někde četl či slyšel, není LESKORA v podstatě LEdnická SKORÁ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 1.7.2016 16:26

Málokteré meruňky po větších deštích nepraskají a nehnijí. A citlivost na moniliový úžeh? Bez chemického ošetření nelze v některých oblastech meruňky pěstovat. To platí i zde. Při dobrém ošetření jsou výsledky na všech odrůdách velmi uspokojivé. Horší je to s mrazem. Myslím, že ten Cropaid by tady při hraniční teplotě výsledky měl. Lednickou skorou (Leskora) považuji za velký český šlechtitelský úspěch.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.220 (?), 1.7.2016 16:44
Petře, ja si dovolím tvrdiť, že bez chemickej ochrany proti monilióze nemožno marhule pestovať v našich podmienkach NIKDE. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 3.7.2016 10:11

Nesuhlasim. Vo vhodnych podmienkach (tepla sucha poloha, vysokokmen, odolnejsia odroda) to ide aj bez chemie - vlastna skusenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika