Leskora



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 196.17 (?)
24.6.2016 23:22

Rozdíl ve vybarvení Leskory a Radky. Plody na novém stromku Radky kupodivu vydržely mráz 28.4.a vypadá to, že budou dozrávat až po Leskorách.

Leskora
Leskora
Radka
Radka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 83.46 (?), 14.7.2015 23:05
Připojím se k pánům s chválou české odrůdy Leskora. Hezky zakvetla, sama zredukovala úrodu, stačil jí jeden postřik Horizonu. Poloha 380m. rozhranní Hané a Nízkého Jeseníku, podnož myroš. Jediná vada na kráse bylo pár prasklin (deštěm?) a nenažrané kuny (snad?). A taky, že jí nebyly metráky nýbrž dekagramy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.7.2015 8:45

Tak nevím, čím jste dosáhnul, že Vám Leskora sama zredukovala úrodu (ne až příliš?). Moje Leskora - na odkopku durancie ( vidět na kmínku) zredukovala minimálně, třebaže jsem se snažil pomoci. Výsledkem je snad 20kg chutných meruněk z nevelkého stromku, zato příliš drobných.

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.253 (?), 15.7.2015 14:31

To je dobrá otázka! Těžko říci.

Kvetla bohatě, opýlit se mohla hůře, část mohla pomrznout. I tak malých plůdků byl dostatek. Leskora je ovšem shodila ve velikosti palce. Jsem tomu rád - Pinkcot mi předloni přeplodil a už je v meruňkovém nebi. Na fotu již nejsou všechny plody, o mnoho více jich však nebylo.

Nepodrůstá Vám hrozně ta durancka? Mně podrůstaly už ve školce jednoleté semenáče...

Zdraví Mitt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 10.6.2016 23:56

V některých letech velice vzácné ovoce - meruňky, v tomto případě Radky, ale hlavně Leskory už přechází ve světle zelenou barvu a tak do třech týdnů nastane jejich čas. Velká škoda, že letos nemám žádné ty velmi rané odrůdy, které kompletně vymrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.6.2016 9:30

Letos absolutně vzácné ovoce crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.6.2016 9:34

Ano, mi zbylo jen pár Bergeronu a česneksurprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.142 (?), 12.6.2016 10:16

Jirko a ako vydržala tohtoročný mráz Maďarská a Bergeval? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 12.6.2016 12:32

Bergevalu a Bergarouge při -3 pomrzly všechny plody, na Maďarkách něco málo zbylo, ale kroupy velikosti"mexického dolarulaugh"dílo zkázy dokonaly.Momentálně mám na třech Maďarkách dva plody a na Budapešťské taky dvě nepoškozené meruňky.Nejlíp dopadl jako vždy Bergeron, zhruba 30 kusů se ještě drží.Tomcot, Ninfa a Roxana odešly na mrtvici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 196.17 (?), 24.6.2016 23:22

Rozdíl ve vybarvení Leskory a Radky. Plody na novém stromku Radky kupodivu vydržely mráz 28.4.a vypadá to, že budou dozrávat až po Leskorách.

Leskora
Leskora
Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 27.6.2016 12:22

Zdravím všechny příznivce vzácného meruňkového ovoce. Zvláště letos velice vzácného. Včera jsem chutnal první Leskory. Na takhle rané meruňky je to chuť výborná, výrazně meruňková. Musím být vděčný alespoň za těch pár plodů, protože na většině stromů a stromků není nic, ale pranic, takže se Leskora opět zařadila mezi ty odolnější To znamená - odolnější než některé meruňky z Escande a ještě k tomu i chutnější. V anketě o nejlepší odrůdy meruněk bych ji možná zařadil jako vůbec nejlepší z hlediska odolnosti, chuti a ranosti.

Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika