Klejotok na Leskoře



Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?)
24.4.2014 7:22

Mam stejny problem asi na 3 letem Pinkcotu. V poslednich dnech s nim mlatily dosti silne vetry, nemuze to byt tim? Jinak je na slunem sussim miste (na nasypu), puda mozna tezsi je, s tim uz nenadelam nic. Roste fakt krasne, letos je snad i opylen. Loni byla jedna meruňka. Pri vysadbe jsme mu dali dobrou pudu, ale z puvodni jamy ma jiste koreny venku. Strom jsem letos jeste nerezala.

procetla jsem si hruzne storky o puvodu klejotoku, tohle je teda fakticky cira smula, klej jsem asi nikdy nevidela, nerozpoznam.

Co s tim mam delat, ma se to vyloupavat, nebo nechat? Je to na spouste mist, hlavne na slabych vetvich.. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 200.142 (?), 10.4.2014 21:43

Tak půda není utužená a těžká (nebo spíš co je specifikum těžké půdy, jak to poznám?). Takže jestli tomu dobře rozumím, jak píšete, že nově vznilé závaly mám obejít, to znamená, že s tím mám dělat co? Dobře dám na Vás a koupím štěpařský vosk. Tento stromek je 4 roky starý, myslíte, že se taky zahojí dobře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 11.4.2014 11:53

Co je specifikum těžké půdy?Především jsou to nedostatečně prokypřené vrchní složky půdního profilu.V nejhorším případě uježděná, udusaná půda s větším poddílem jílovitých částic.Ják takovou rozpoznat, přesně definovat?Těžká otázka, na to definice asi nebudou.Na takové půdě většina meruněk na meruňkovém semenáči v prvních létech po výsadbě dříve čí později zajde.Už při výsadbě je třeba na to pamatovat, hluboko půdu zrigolovat.Blízko ke kořenům nepřimichávat spodinu, dát kvalitní černozem vylehčenou pískem, nejlépe říčním.Otázkou je pěstování stromku v travním drnu, ale pokud je půda dostatečně vylehčena, lze pěstovat i v travním drnu.Raději volit jinou podnož,než meruňkový semenáč,který vyžaduje nejlepší podmínky.Meruňka je pravděpodobně jediná plodina, která je nejvíc náchylná,nejnáchylnější na asfyxii(udušení kořenů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 11.4.2014 12:44

Tak těžká půda by to být něměla, je hlinitá(určitě tam menší procento jílových částic bude) a okolo meruňky obrytá. Ale bohužel je na semenáči, takže asi toto je problém. Jiné mladé meruňky už mám na podnožích myrobalán, St. Julien, Wangenheimova a BSB1, tak uvidím, která se nejlépe osvědčí. Tuto starší meruňku jsem jen začal ošetřovat, dostal jsem ji od dědy, takže jen ji chci udržet při zdraví :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 24.4.2014 7:22

Mam stejny problem asi na 3 letem Pinkcotu. V poslednich dnech s nim mlatily dosti silne vetry, nemuze to byt tim? Jinak je na slunem sussim miste (na nasypu), puda mozna tezsi je, s tim uz nenadelam nic. Roste fakt krasne, letos je snad i opylen. Loni byla jedna meruňka. Pri vysadbe jsme mu dali dobrou pudu, ale z puvodni jamy ma jiste koreny venku. Strom jsem letos jeste nerezala.

procetla jsem si hruzne storky o puvodu klejotoku, tohle je teda fakticky cira smula, klej jsem asi nikdy nevidela, nerozpoznam.

Co s tim mam delat, ma se to vyloupavat, nebo nechat? Je to na spouste mist, hlavne na slabych vetvich.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 24.4.2014 10:11

Nevím čím trpí Váš stromek, dosud jsem ho neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 25.4.2014 13:16

Tak jestli to nemuze byt nakonec molilioza. Vyfotila jsem to mobilem, neni to uplne nejlepsi a kiksla mi baterka - dobijim, pripadne dofotim.

Strikane to neni, loni to jeste nebylo (nebo jsem si nevsimla). Letos v dobe kvetu mrzlo, pinkcot by mela byt odolna. 

Pokud je to - co s tim ted? postizene ostrihat a postrikat jeste tedka?A co s větvi, ktrera ma postizeny kratky obrost a na konci vypada zdrave, ostrihat jen ten obrost?

1
1
2
2
3
3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.4.2014 13:34

Monilia laxa to opravdu je.Kuratívní prostředky neexistují.Pomáhá včasné praventívní ošetření, a opatření kterými předcházíme vzniku napadení.Včas provádět opakovaná chemická ošetření stromku-nejlépe tři krát do roka.Odstraňovat další zdroje nemoci- mumifikované uschlé plody na stromech a pod ním.Všechny postižené uschlé letorosty ihned odstranit,protože přispívají v dalším šířením patogenu.Klejotok v menší míře ponechat, protože se jim rostlina brání proti dalšímu pronikání patogenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 25.4.2014 13:40

Dekuji, tak uz ani nemusim vkladat dalsi fotky. Achjo. Jeste mame rez hrusne a cervenani visne, ja si ten Talent asi objednam v cisterne :-(

Pujdu na to hned.  Co s takovymi letorosty, ktere maji na sobe pri kmeni uschla poupata, ale na konci normalni zelene listy? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.4.2014 14:03

Ze třetího obrázku není rozpoznat, zda zaschlé zbytky květů procházejí přirozenou cestu zániku přeměnou v plody, nebo jsou důsledkem napadení patogénu.To rozpoznáte na místě.

Většinou bývají spálou postiženy konce letorostů,takže to v případě odstranění velká tragédie není.Pokud je celá větev napadená ve větším rozsahu, bude lepší, když se zdroj nemoci odstraní po zdravou část.Po odstranění postižených částí proveďte preventívní ošetření celého stromku,včetně sousedních peckovin vhodným chem.prostředkem, nejlépe se systemovým účinkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.241 (?), 9.5.2014 11:45

Dobrý den, také mám napadený 4-letý stromek, větev je zaschlá již od hlavního kmínku, pomůže odstranění větve a ošetření, nebo se bude nemoc rozšiřovat? Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika