Kalendář prací



Stránky: 1,  2   
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?) 
7.1.2014 12:39, zobrazeno: 12222x

Dobrý den, chtěl bych porprosit, zda by zde někdo mohl napsat takový kalendář prací ošetřování meruněk.

Zajímalo by mě v kterém měsíci nebo období, za jaké teploty se provádí všechny možné postřiky a proti čemu. Kdy, jak, čím a kolik se hnojí. A dále jaké máte například speciální metody pro pěsování nebo ošetřování meruněk.

Bylo by dobré, kdyby to bylo shrnuté tady v jednom tématu, aby to bylo přehledné.

Bude to asi náročné, ale určitě tím uděláte hodně pěstitelům radost a ušetříte čas.

Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.43 (?), 7.1.2014 14:00

Postřiky i hnojení záleží na tom, kde a jakou máte zahradu, půdu a pod. - nelze uvést návod pro všechny stejný. Také záleží, jak moc chcete používat chemii. Je tady celý oddíl o ochraně zahrady, potřebné práce jsou zde uvedeny v "kalendáři".           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 21.89 (?), 7.1.2014 15:50

Takové informace najdete v každé zahrádkářské příručce nebo v monografii o pěstování meruněk, tady to těžko bude někdo opisovat.

Zde najdete dílčí názory na jednotlivé problémy a to ještě s neúplnými údaji o poloze, kvalitě půdy... J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 7.1.2014 18:07

Dobře, děkuji, můžete mi tedy dooručit nějakou knihu nebo příručku? Stále něco takového hledám, ale marně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 21.89 (?), 7.1.2014 19:45

V každém větším knihkupectví mají spoustu takových knih - na na př. v Praze Na Poříčí v Černé Labuti (vedle Bílé Labutě). Prodavači Vám poradí. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 7.1.2014 22:11

To jsem velice zvědavý, ani na internetu nemůžu sehnat literaturu týkající se pěstování meruněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.43 (?), 7.1.2014 22:59

Obrazový atlas peckovin 2. - broskvoně, meruňky a další druhy, Sus, J. a kolektiv - v téhle tedy nejsou postřiky, ale pěstování ano. Zkuste hledat spíeš "peckoviny", "meruňky" jsou zřejmě vyprodané.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 22.63 (?), 8.1.2014 12:58

Vygooglujte si  "Meruňky knihy" - je tam hafo příruček. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.1.2014 13:10

jste jak kafomlýnek.

google je mocná věc, ale reference jak je která kniha kvalitní a použitelná věc druhá. Po kuchařkách jsou zahrádkářské příručky druhou nejopisovanější a nejreedicovanější kategorií. Tzn, můžete najít reedici 2013 knihy poprvé vydané roku 2009 kde jsou citovány názory z 60tých let minulého století a naopak můžete najít knihu z roku 2006, který je zcela původní a nová. Nebo by jste snad pane Jaroslave doporučil někomu knihu, kde je propagováno zimní ošetření Nitrosanem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 22.63 (?), 8.1.2014 15:17

My jsme za mlada říkali kafemlejnek - cha, cha.

Reagoval jsem na stížnost p.kema, že na internetu nemůže sehnat nic o pěstování meruněk. Na těch mnou doporučených stránkách je přehled se stručnou charakteristikou, ale přednostně jsem v dialogu s p.kemou doporučil knihkupectví s odbornou tematikou.

Já mám starší publikace toho druhu, ale nechci je doporučovat právě proto, že jsou starší. Nemám čas běžet do knihkupectví, probrat regály se zahrádkářskou literaturou a vybrat moderní příručku nebo monografii odborně na výši, ale jistě tam jsou. Proto jsem odkázal na poradu s prodavačem, v tiráži se také člověk leccos dozví.

Ostatně já ve vegetaci žádné ovoce nestříkám, výjimečně poškádlím mšice tak, abych plody nezasáhl.

Dialog holt někomu může připadat jako kafemlejnek - mně to nevadí. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika