Je to monilia?



LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.75 (?) 
9.5.2014 17:57, zobrazeno: 6410x

Zdravím. 

Skoro na každej malaj meruňke my postupne vädnú nové vetvičky a odumierajú. Tento rok je veľa aj vošiek, tak som myslel či to nerobia ony ale na niektorých ich nevidno. Proti monilioze som striekal, sle priznám sa že len raz. Na začiatku kvitnutia. Potom som nemal čas. Poradí niekto čo je príčina toho odumierania vetvičiek? 

Vďaka.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 9.5.2014 20:54

Já si myslím, že to monilie není, ale zajímalo by mě, co zkušení kolegové řeknou co by to mohlo být, protože mi to na nové letos vysazené meruňce udělalo také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 9.5.2014 21:23

Nalomení zeleného letorostu je obvykle způsobeno vykousáním pletiv vnitřku v místě zlomu. To způsobují např. u jabloní nebo i jiných "nosatci".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.5.2014 22:57

Úkazy na těchto fotkách považuji za moniliový úžeh. Na slivoních se prozatím vyskytuje spíše ojediněle. U mladého Topstaru se projevuje nejhůře a to tak, že podélně zčerná část stonku jakoby uvnitř a výhon uvadne. Z určitostí se nedá tvrdit, že se u něj jedná právě o moniliový ůžeh. Po zasazení stromku byl zachvácen celý stromek a vypadalo to s ním bledě. Zachránily jej opakované postřiky "všeléku" jménem Baycor.

Moniliový úžeh (Toptaste)
Moniliový úžeh (Toptaste)
Moniliový úžeh (Toptaste)
Moniliový úžeh (Toptaste)
Moniliový úžeh (Topking)
Moniliový úžeh (Topking)
Moniliový úžeh (Stanley)
Moniliový úžeh (Stanley)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 24.5.2014 7:41

Letos se mi podařilo ochránit meruňky i višně, ale překvapilo mě postižení Toptaste, kterou jsem nestříkal. Bylo napadeno hodně malých větviček okolo hodně klejotoku. Stanley to v některých letech měla, ale tu jsem vykácel už vloni.  Ostatní slivoně co mám, byly bez postižení. I Altánova, která mívá dost moniliozu na plodech byla čistá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 24.5.2014 10:33

Jen jestli to správně chápu, vy stříkáte i zasazené stromky proti monilioze? A ještě jsem se chtěl zeptat, ty opakované postřiky Baycorem, to znamená kolik postřiků a po jaké době? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.5.2014 10:57

Nestříkám. Ten Topstar uvadal, ale pokud si dobře vzpomínám, tak měl snad nějaký podezřelý klejotok. Po postřicích Baycorem se stromek vzpamatoval. Stříkám opakovaně každý rok jen tento malý Topstar. Baycor už neseženete. Jako vhodná "universální" náhrada je běžně k dostání přípravek TALENT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika