Jaký nůž na roubování?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
duran - (41) - 125.72 (?) 
26.3.2009 8:15, zobrazeno: 94540x

Rád bych si pořídil roubovací nůž, na trhu jsem našel jen dva typy. Fiskars a Mikov. Mám si koupit jeden z nich? Který je lepší. Dá se s nimi ihned roubovat, nebo je budu muset ještě ostřit? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 26.3.2009 8:39

je to můj subjektivní názor, ale ten Mikov (cca 200 Kč??) jsou vyhozené peníze. 
Navíc je podivně tvarovaný - špička v podélné ose čepele, pokud byste s tím chtěl roubovat za mízy (tzn. dělat zářez v kůře) , budete muset nůž stavět do hodně vysokého úhlu, takže hrozí sesmeknutí a koledujete si o úraz...
Osobně bych spíše prohledal zásuvky a zkusil to se starým kuchyňským nožem, nebo třeba skládací kudlou, hlavně ať má co nejtenčí ostří (jde lépe do dřeva), v řezu se ale nesmí kroutit a bortit, a ať je rovný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 26.3.2009 9:29

Vašemu vysvětlení nerozumím. Špička roubovacího nože je vždy v ose čepele, není to očkovák. Proč by to měly být vyhozené peníze? Firma má obrovské zkušenosti s výrobou nožů, takže pohoda. Při roubování za kůru jen přiložíme nůž celým ostřím na kůru a mírně zatlačíme a řez je hotový. Jen to chce mít nůž zahradnicky ostrý. Je to rozhodně kvalitní výrobek. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
duran - (41) - 125.72 (?), 26.3.2009 9:42

Díky za reakci. Vyzkouším a uvidím.

Při hledání nožů jsem narazil i na Belgický brousek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 26.3.2009 10:00

Vlastním pravý belgičák a ten vůbec nedám z ruky. Broušení na něm je skutečná pohodička. Za chvilku na něm taky přejedu svůj roubovák, ale já potřebuji roubovat jen jeden stromek a to ještě na zakázku. Ať se daří. Jo ještě, výborný roubovák je ze Sedlčan. Ale mám i ten co jste se na něj ptal. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.44 (?), 12.1.2018 16:10

Poraďte mně prosím ze které strany má být zbroušený roubovací nůž, když jsem levák? Když nůž držím špičkou od sebe, tak levou stranu brousit a pravou nechat rovnou nebo naopak? Díky Jirka, zahrádkář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.17 (?), 12.1.2018 16:59

Dobrý den. Normálně by to bylo prosté, koupit si nůž pro leváky, které se opravdu vyrábí. Pokud ale máte již koupený nůž pro praváky, tak jeho opačné vybroušení je dle mého až nemožné, protože ten je již jednostraně zbroušen z výroby. Jak dalece ovládáte nůž pravou rukou neumím posoudit, já bych třeba nožem pro praváky i leváky levou rukou vůbec neuměl řezat. Asi jsem vám moc nepomohl, ale na vašem místě bych si koupil nůž pro leváky. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.44 (?), 12.1.2018 18:27

Dobrý den, nějdřív jsem koupil "roubovací" nůž v hobbymarketu a pak jsem to tady teprve četl. Ten nůž je broušený klasicky z obou stran a já ho chci předělat na jednostranný. Víte? Mám na broušení vybavení, ale roubovat budu poprvé. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 183.111 (?), 12.1.2018 19:16

Rouboval jsem vloni poprvé, zahradnickou žabkou, broušenou z obou stran, a většina se chytla. Stejně tak očkování. Nedělal bych z toho vědu, pokud to chcete jen jen příležitostně vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.1.2018 19:45

Ale můžete mít tenký, zavadlý, či narašený roub. A tam čistota řezu může rozhodnout o ujmutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika