Jakou meruňku?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 174.220 (?) 
13.8.2008 23:27, zobrazeno: 48629x

CHci si na zahradu pořídit meruňku a po pravdě nevím jakou.Ze zahrady od babičky si jako dítě pamatuji, že mi šťáva tekla po rukou a byla sladká.Od té doby jsem takové nejedla.Poraďte.Chci plody hlavně šťavnaté a sladké.jsem z Děčína.Uvažuji o Maďarské, Velkopavl.,nebo Bergeronu.Děkuji za ochotu poradit.Vlaďka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.57 (?), 15.8.2008 22:31

Velkopavlovická - mňam... ...u Vaší babičky asi jiná nebyla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.220 (?), 17.8.2008 21:15

Moc děkuji za radu.já si to také myslela.Když jsem ochutnávala jinde, meruňky byly sladké ale dosti suché.Teď jí jen sehnat.Tak snad Starkl.A ještě něco.Není moc choulostivá?Vlaďka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
f.svejda - (4) - 140.1 (?), 17.8.2008 21:29

O drůdu Velkopavlovickou seženete na podzim v každém zahradnictví z hlediska chuti asi nejlepší odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 18.8.2008 7:11

Ovšem patří mezi ty choulostivější. Když se jí ale dařilo u babičky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.220 (?), 18.8.2008 15:42

Ještě jednou dík.Doufám že bude mňam, mňam.Ale jestli né... Vlaďka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.234 (?), 29.9.2008 8:12

Manželka pochází z Jižní Moravy a říká že velkopavlovická se chutí nemůže rovnat k těm ananaskám.A navíc ony ananasky nejsou nikterak náchylné k nemocem.A lze je pěstovat -důkazem jsme my v naší nadmořské výšce 380m - i v chladnějších oblastech. Ještě dodám že prozatím jsme tu naší meruňku ničím nestříkali.Jen si roste jak roste.Kiwíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.234 (?), 29.9.2008 7:53

Ahoj. My máme ze zahradnictví Kruh meruňku (4. rokem) ananasku.Plodí bohatě, má obrovské plody, některé větší než tenisové míčky.Chuť mají vynikající.Podotýkám že jsme ve výšce cca 380 m n m!!!plody jsme přivezly ukázat na Jižní Moravu kam občas jezdíme.Místní pěstitelé byli doslova v šoku z těch meruňek, nikdo z nich prý takové meruňky nikdy neviděl a nechtěli věřit, že ty meruňky takto rostou v naší nadmořské výšce.Skutečně ale je tomu tak.Když občas vidíme na tržnicích meruňky udávané jako meruňky z J. Moravy, smějeme se tomu a říkáme-přijeďte se podívat k nám na okraj Vysočiny jak mají vypadat pořádné meruňky:-))) Kiwíček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.234 (?), 29.9.2008 8:04

Ještě dodám jednu věc -možná dost podstatnou, nevím: Po vysazení zjara meruňce uschly větvičky.Chtěli jsme ji vykopat.Pak jsem ji ale uříznul cca 35-40 cm nad zemí pod místem kde se rozvětvovala.Rychle obrazila, ještě týž rok měly výhony téměř 2 metry. 1.úroda-ta loňská nás doslova šokovala.Mluvil jsem o tom s několika lidmi, vesměs se shodovali na tom, že onen radikální řez měl patrně zásluhu na oné mimořádné plodnosti. Nevíme, jsme pěstitelé amatéři:-))) Kiwíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.250 (?), 14.10.2008 14:04

Zdravím pana Kiwíčka, ráda bych se před výsadbou a hlavně koupí meruňky dověděla cože je to za "ananasku" ze zahradnictví Kruh s úžasnými plody, které závidí i Jižní Morava. Dívala jsem se na jejich stránky s nabídkou, ale nevím, kterou vybrat na naši zahrádku na úrodné Hané. Takže pane Kiwíčku, prozraďte jméno meruňky a zda jste zázel na podzim nebo na jaře. Díky.
Hanačka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika