Hnědnutí a usychání okrajů listů



host - 232.54 (?) 
6.10.2015 21:24, zobrazeno: 7652x

Letos jsem zaznamemenal zvláštní nemoc na meruňkách, která se u mne zatím nevyskytovala, nebo ne v hojné míře. Hlavně u nově vysazených mladých meruněk jsem v červnu a červenci zaznamenal usychání a hnědnutí okrajů listů. Zelený střed listů zůstal a byl jak okousaný. Jedna mladá Velkopavlovická byla zasažena tak, že v pozdnějším létě vyhnala nové větvičky a nové lístky. Máte s tím někdo zkušenosti? Je to nějaká houbovitá choroba? Pav.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 225.175 (?), 9.10.2015 15:37

Letošní mimořádně teplé a suché léto bylo plné překvapení.

Usychání a hnědnutí okrajů listů jsem také zaznamenal, domnívám se, že se jedná o následky sucha. Na jaře budeme moudřejší. Pupeny pro jarní kvetení jsou zachovány.

Rašení nových letorostů je běžné, jabloně dokonce vykvetly, hlavně mladé stromky! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.101 (?), 9.10.2015 21:45

Také si myslím, že to bylo letošním počasím.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.210 (?), 9.10.2015 16:42

Jedná se se o houbovou chorobu hnědnutí listů meruněk, napadá i třešně a višně.Ze starších odrůd jsou touto houbou poškozovány nejvíce Paviot a Velkopavlovická.Přímá ochrana-postřik dva až tři týdny po odkvětu(Horizon, Talent,Signum, Dithane apod.)Za vlhkého počasí postřik po deseti dnech zopakovat.Napadené listí je nutno shrabat a spálit, jinak je zdrojem infekce v následujícím roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika