Hargrand



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 196.170 (?) 
6.5.2011 11:24, zobrazeno: 70640x

Dobrý den, máte s ní někdo zkušenosti? Jde mi zejména o odolnost vůči mrazu a chuťové vlastnosti. Dočetl jsem se o ní samou chválu. Uvažuji, že si jí pořídím, nyní mám pouze Maďarskou, která je citlivá a defakto vždycky zmrzne, buď v květu, nebo plody, viz. letos a to jsem se radoval že bude úroda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.135 (?), 6.5.2011 12:31

Pokud Vám maďarská vždy zmrzne tak si ani s Hagrandem moc nepomůžete, bydlíte prostě na špatném místě. Já si ho na jaře pořídil kvůli tomu, že je pozdní a Bergeron jsem zrovna nesehnal. Doufám, že se alespoň přiblíží jeho kvalitě. Ptal jsem se na něj už před pár měsíci ale bez reakce, asi je to u nás nová odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.170 (?), 6.5.2011 13:00

Karola, kterou jsem měl mi plodila dobře. Musel jsem jí vykopat, protože jsem tam stavěl dům. Maďaská, co jsem si pořídil je citlivější a myslel jsem, že bych zkusil něco odolnějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.251 (?), 21.5.2011 0:39
O hargrandu som počul že je to velká žltá kompotovka (tvrdá), osobnu zkusenost nemam. Do horšich poloh vrele doporučujem Vehardu. U mňa dokonca ide lepšie ako niektore slivy, alebo ringloty. Ani som nedúfal, že budem môcť mať marhule (750 mnm), ale stalo sa. Rado
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.201 (?), 22.5.2011 20:09

Hargrand mam uz druhym rokom, minuleho roku 1 plod, chut jemna lahodna, delil som ho na 5 casti kazdy ochutnavac velmi chvalil.Rast slabsi, podpnik rubira ale bol aj glejotok aj monilioza takze ziadny zazrak, ale nepostrekoval som. Po 2 mrazivych ranach asi -1,-2 stupne zostalo priblizne 6 plodov.Okrem toho mam este Pincot, Vesnu a Orangered. Zakvitli vsetky velmi krasne, po mrazoch zostali plody na vsetkych okrem odrody Pincot a to boli vsetky omotane netkanou textiliou, co bolo mozne vdaka malemu vzrastu stromcekov.Najzdravsi rast ukazuje Vesna-ziadny glejotok ani monilia, potom Hargrand-slabsie napadnutie, treti u mna Orangered a najhorsi zdravotny stav vykazuje tolko reklamovany Pincot hoci rastie bujne aj kvetov mal najviac, mal najviac aj glejotoku a moniliozy. Posadene v kvalitnej ornici vylepsenej kompostom, nadm. vyska do 250 m, lokalita vychodne Slovensko nedaleko Presova.

Afer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.51 (?), 22.5.2011 22:53
Vesnu (pôv.názvom VS 09/12) na semenáči som v minulosti tiež pestoval- v polohe kde sa kôstkovinám darilo parádne. Vesna ma nepresvedčila ani zeleno-pomarančovou farbou plodov, ani chuťou. Navyše každým druhým rokom sa v dužnine každého plodu blízko kôstky objavovalo škrablavé drevité vlákno, ktoré ste museli vyplúť. Nezmizlo ani po zavarení. Maďarská bola chutnejšia a problémy s vláknom nemala. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.132 (?), 28.5.2011 10:12

Zdravím,

dovolujisi upozornit, že Vesnu jsem měl již po roce 1991, ještě když byla vedena pod číslem VS 27/8, ne 09/12, což byla Vegama-plodná, ale nechutná sorta, co plodila i tehdy, dyž nic moc nebylo.Vesna je oproti ní vynikající, velká, kulatá s červenám líčkem a dobrým zdr. stavem.

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 136.219 (?), 4.7.2011 21:19

Je pravda, že Vesna má chuť připomínající renglódy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.11 (?), 6.7.2011 21:33

Vesna má mezi ranými sortami vynikající chuť, sladší, může skutečně připomínat ryngli, kdyby nebyla cizosprašná a měkčí, tak má asi pevné místo mezi ranými zajištěno, protože zdravotní stav stromu je skutečně velmi dobrý. sladkost má řekl bych skutečně po středoasijských sortách, typu Zard, jež dost připomíná. když jsem jí pěstoval před cca 12 lety, byl jsem poměrně spokojen.

david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.120 (?), 6.7.2011 22:53
Vaša Vesna, Davide, musí byť niečo iné ako bola tá moja (09/12), ktorú som sadil v r. 1987 (spoločné objednávanie cez SZOZ v novozakladanej osade). Bola naozaj chuťovo priemerná, tvrdá a vzhľadovo nelákavá- aj v zrelosti zeleno-pomarančová bez líčka. Najviac nám vadili tie škrablavé vlákienka v dužnine, o ktorých som už písal. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika