Clarina



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
31.12.2014 17:55, zobrazeno: 8186x

Clarina silne aromaticka odroda vhodna do okrajovych oblasti, rezistentna voči šarke a moniloze odolna proti praskaniu štavnata samoopeliva dozrieva v juli - červenec.

Clarina
Clarina
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.67 (?), 23.9.2017 20:15

Neví někdo, kde by se daly sehnat tyto nové "údajně šarce a monilióze rezistentní" meruňky Clarina, Hilde, Mino?

Spoléhla jsem na Limbach, ale tam jsem nepochodil loni ani letos (nemají dostupné). V česku jsem žádné zahradnictví prodávající tyto odrůdy nenašel. Neví někdo např. o nějakém německém zahradnictví, které posílá k nám? (přece jen jsou to německé odrůdy).

Případně neprodal by někdo rouby...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 23.9.2017 20:52

Pater Warenits - Kvety Klívia, Bratislava - Rusovce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.67 (?), 23.9.2017 22:16

Děkuji za Vaši bleskovou reakci. Již jsem jim poslal objednávku :-)

Kromě Clariny a Hilde jsem objednal i o Anegat a Congat, o nichž se ve vlastnostech mluví to samé (rezistence na šarku a velká odolnost na monil. spálu). Tak doufám, že vše v pořádku dorazí a že odrůdy budou po zdravotní stránce prosperovat tak jak se o nich píše... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.9.2017 9:30

Za vyzkoušení by určitě ještě stály meruňky z řady (Aramis) Shamade a Soledane, měly by mít i větší odolnost na bakteriozy a lepší chuťové vlastnosti než Clarina a Hilde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.1 (?), 25.9.2017 16:09

O Clarine sa píše že má aromatickú chuť podobnú Orangeredu. A Orangered je chuťovo vynikajúca marhula.

Záleží aj na tom ako sú Soledano a Shamade odolné na jarné mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 25.9.2017 17:16

Právě proto je to třeba vyzkoušet, popisům nových odrůd nevěřím.Všechny jsou vychváleny až do nebe a nakonec zjistíte že jsou tady (kromě nejteplejších oblasti) nepěstovatelné.Někde tady bylo zhodnocení nových německých odrůd, německými pěstiteli a moc to nedopadlo.(vlákno Kuresia, psal o tom pán roni.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.1 (?), 25.9.2017 19:19

Někde tady bylo zhodnocení nových německých odrůd, německými pěstiteli a moc to nedopadlo.(vlákno Kuresia, psal o tom pán roni.)

Boli tam hodnotené aj iné odrody ako nemecké. Mne sa už to zhodnotenie odrod marhúl nedá zobraziť ale pamätám si to trocha. Zle dopadli Orangered Kuresia a myslím že aj Mino. Dobre dopadli Clarina, Harlayne, Hargrand a Bergeron a ešte jedna nemecká odroda myslím že to bola Hilde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.183 (?), 25.9.2017 22:25

Jestli tam dopadla kromě Clariny dobře i Hilde, tak je to dobrá zpráva. U mě se bohužel neosvědčil Hargrand. Uprostřed léta dostala dostala půlka stromu mrtvici. Zbytek roste dál, ale plody byly deformované šarkou (narozdíl od Harcotu který má jen kresbu na pecce). Trochu to přičítám podnoži - zelená renklóda, ostatní stromy na myrobalánech a semenáčích mi to v mých spíše sušších podmínkách ještě neudělaly... Ještě letos jej nahradím za PPV odolný Harlayne na semenáči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.48 (?), 25.9.2017 19:37

Ano, jak píšete, je potřeba vyzkoušet. To vlákno které zmiňujete jsem také četl a zapochyboval o odrůdě Mino. Ještě někde jinde byl zmíněn německý test odolnosti těchto nových odrůd (proti monil. úžehu) a odrůda Mino tam také propadla (navíc prý hodně trpěla i mrtvicí), naopak Clarina údajně obstála. Takže jsem Mino vypustil a vzal jen Clarinu a ty další 3 o kterých zatím moc nezávislých informací není. Po mé letošní zkušenosti se šarkou už musím brát jen odrůdy jí odolné, takže jsem nucen věřit popisům :-)

Akorát se vše prodává na nízko vzrůstných podnožích (Wavin, St. Julien). U mě ve svahu v sušší půdě se daří jen semenáčům a myrobalánům, takže všechno plánuji naroubovat na meruňkové semenáče (zakoupené stromky tedy budou bohužel sloužit jen jako zdroj roubů). Podle mě tak bude i lepší zdravotní stav stromů, když si díky hustší a hlubší kořenové soustavě najdou více živin.

Otázka do pléna - pro 2 stromy již mám 3-leté semenáče, ale pro další 2 budu přes zimu stratifikovat pecky. Kdybych chtěl roubovat co nejdříve - jaký je nejlepší postup? Dá se naroubovat i ta malá rostlinka která se přes zimu vyloupne z pecky, nebo musím rok počkat až podnož trochu zesílí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika