Červené marhulky



host - 44.1 (?)
15.12.2016 15:05

Kioto mě zakvetlo letos poprvé, ale mrazíky bohužel vykonaly své... Tak snad ochutnám příští rok.   Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 12.12.2016 20:46

Velký milovník Escandeho meruněk je Milan. Jasně, že je Kioto uvnitř oranžové, co jste si mysleli? Kioto má vysokou mrazuodolnost, malou pecku, rovnoměrně vyzrávající poloviny plodu, ale ta chuť je jen slabě meruňková. Orangered mám, pane Jano, jen krátce. V tomto roce vymrzla v květu. U VP pár meruněk bylo, ale minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 12.12.2016 21:47

Peter nielen Esc. ale aj dalšie šlachtitelské stanice IPS, CEP innovation, PSB, COT international.Dúfam že sa mi podarí zohnat niektoré červené marhulky Rubistu už som kúpil v Rakúsku u Schreibra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.122 (?), 12.12.2016 22:00

Jasně, že je Kioto uvnitř oranžové, co jste si mysleli? Kioto má vysokou mrazuodolnost, malou pecku, rovnoměrně vyzrávající poloviny plodu, ale ta chuť je jen slabě meruňková.

Ako dopadlo vaše Kioto pán Petr v tomto roku? Mali ste nejaké plody?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 15.12.2016 14:20

Ano, pán Jano, a ta chuť je právě jen slabě meruňková. Mám druhý stromek a i ten je stále jen přízemní, slabě rostoucí. Právě pro tu přízemnost překvapila ta odolnost květů nebo plůdků proti "přízemním" mrazíkům. Je to celkem obdivuhodné, i když jinde psali, že silnější mrazy nepřežilo ani Kioto. Plody jsou i velice vzhledné, ale v chuti jen "meruňkový odvar". Proti takovému Bergarouge určitě. Pane Jano, mohl by jste mi vysvětlit význam slovenského slova "pánko"? Jaký je rozdíl mezi pán a pánko?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 15.12.2016 15:05

Kioto mě zakvetlo letos poprvé, ale mrazíky bohužel vykonaly své... Tak snad ochutnám příští rok.   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 15.12.2016 16:03

Nic vezlém, ale Kioto není dobrá meruňka.

Mj. vydrží cca. jen 8 let a je po ní!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.78 (?), 15.12.2016 16:06

Na akej podnoži ste mali Kioto keď vám vydržalo len 8 rokov?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.78 (?), 15.12.2016 16:04

ta chuť je právě jen slabě meruňková.

Je to presne tak pán Petr s tou chuťou Kiota ako ste napísali.Ale na pálenie by to mohla byť dobrá odroda lebo má vysokú cukornatosť.

i když jinde psali, že silnější mrazy nepřežilo ani Kioto.

Kioto síce patrí medzi marhuľami medzi najodolnejšie odrody na mráz ale treba si uvedomiť že ani najodolnejšia odroda marhule nebude nikdy odolná na mráz tak ako jabloň,hruška alebo slivka.Vysádzať marhule do oblastí s pravidelnými jarnými mrazmi je riziko.

Pane Jano, mohl by jste mi vysvětlit význam slovenského slova "pánko"? Jaký je rozdíl mezi pán a pánko?

Pánko je zdrobnenina slova pán.

Mohli by ste pán Petr porovnať chuť Bergarouge a Bergeronu? Ako sa vám javí odolnosť Bergarouge na moníliový úžeh?    Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 15.12.2016 16:44

Můj Bergarouge je stále takový mrzák, jako ty Kiota. Těžko říct, čím to je. Mám ho jako jedinou meruňku na podnoži GF-677, ovšem broskvoně na této podnoži rostou lépe. Chtělo to udělat to samé, co Jirka, který koupil nový stromek na St.Julien. I když jsem měl letos jen pár drobných plodů, byly proti Kiotu výrazně chutnější. Ba přímo překvapivě výborné. Co se týče slova "pánko", tak mě spíše zajímá, kdy se používá. Bude asi rozdíl, když napíšete "ten príjemný pánko z Klivie", anebo "ten príjemný pán z Klivie". Co myslíte, pane Jano?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.20 (?), 15.12.2016 20:46

Mě letos zakoupené plody Kiota (pův. Francie) příjemně překvapily právě chutí, a to byly v klasické hypermarketové nabídce a jak víte meruňky z těchto super- hyper- jsou prakticky nejedlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika