Červené marhulky



LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 101.100 (?)
8.12.2016 6:37

Mám ju na St. Julien. Je to menší stromček ale zatiaľ sa mu darý. Plodov je každým rokom toľko, že je nutná prebierka. S tým zamŕzaním neviem ako je, pretože ja mám záhradku na juhu stredného Slovenska ale na kopci. Takže aj keď u nás na jar mrzne, tak v dolinách, u nás na kopci moc nie. Sladká je, takže na pálenie by určite bola. 

Kioto
Kioto
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 30.8.2016 17:23, zobrazeno: 34785x

Na španielskej stranke prave predstavili nové odrody červených marhul.









Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 30.8.2016 17:44

Tieto odrody su z Francúzka višlachtene z Rubisty už som ich raz daval.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.8.2016 22:52

Ne, že by ty plody nebyly hezké, ale jest li se mi na meruňkách něco líbí, je to právě jejich oranžová, sluníčková, vpravdě meruňková barva.Která navíc zůstává stejně svítivá i po uvaření, v džemu, kompotu, v koláči, knedlících. Nejrůznějších odstínů červené vidíme na třešních, slívách, myrobalánech, malinách, rybízu mnoho, ale kdo viděl oranžovou třešeň? Trochu se těm španělským a francouzským šlechtitelům divím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 243.167 (?), 5.12.2016 17:51

Vicente Benavent španielsko má visadených 100ha červených marhúľ, ktoré pestuje viac rokov je o ne veľký zaujem každý rok.Na záver prezentacie povedal, že o niekolko rokov červené marhulky nahradia tie tradičné v španielsku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 99.223 (?), 5.12.2016 20:53

Mám Kioto, ktoré sú tiež také červenšie, skoro ako na týchto fotkách, možno nie až tak. Susedia ich stále obdivujú. Ale keď sa dajú do kompótu, tak svoju červenú farbu stratia a sú ako všetky marhule oranžové. Ale na iné ako na ten kompót veľmy nie sú vhodné, pretože mi u nich chýba tá dobrá marhuľová chuť. Preto už aj ja pri marhuliach vyhľadávam radšej dobrú chuť ako atraktivitu vzhľadu. Ale každý máme iné priority.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.191 (?), 5.12.2016 22:10

Já bych marhulky bral klidně i bledě modré, jen kdyby byly vyšlechtěné kdesi na Sibiři. Co je mně platná krásná oranžová nebo červená barva.když mně 9x z 10 let pomrznou.crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.25 (?), 7.12.2016 17:13

Pán Ladislav na akom podpníku máte Kioto? S tou jeho chuťou máte pravdu, ale Kioto patrí medzi najodolnejšie odrody marhúľ na mráz, je tu istota úrody aj v rokoch kedy iné odrody marhúľ zmrzajú tak ako to bolo tento rok.Kioto sa určite okrem kompótov bude hodiť aj pre tých ktorí z marhúľ pália vďaka jeho vysokej cukornatosti.    Jano    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 101.100 (?), 8.12.2016 6:37

Mám ju na St. Julien. Je to menší stromček ale zatiaľ sa mu darý. Plodov je každým rokom toľko, že je nutná prebierka. S tým zamŕzaním neviem ako je, pretože ja mám záhradku na juhu stredného Slovenska ale na kopci. Takže aj keď u nás na jar mrzne, tak v dolinách, u nás na kopci moc nie. Sladká je, takže na pálenie by určite bola. 

Kioto
Kioto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.214 (?), 8.12.2016 20:56

Plodov je každým rokom toľko, že je nutná prebierka.

Máte pravdu Kioto je úrodná marhula.Ďalšia jeho výhoda je v tom že má malú kôstku.Ako je starý ten váš stromček?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 101.100 (?), 9.12.2016 7:36

4 roky. S tou malo kôstkov máte pravdu. Podľa mňa je to ideálna odroda na kompúty a džem. Mal som aj Sylvercot ale dal som ho von. To bola marhuľa totálne bez chuti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika