Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Iste sa dá aj počkať, riziko by to bolo najmä ak by išlo o moniliózu (na tú to ale nevyzerá). Môžete skúsiť zoškrabať alebo vyrezať z postihnutého miesta vetvy to čo je evidentne suché resp. odumreté, až do zdravého tkaniva, a zatrieť balzamom či voskom. Ak by vetva postupne usychala, tak niet na čo čakať, mŕtve drevo by na strome zostávať nemalo. Marhuľa je ale nevyspytateľná, iste viete že občas podlieha apoplexii bez evidentnej príčiny. Regeneračná schopnosť stromov je niekedy fascinujúca, moja skúsenosť je však skôr taká, že vážnejšie poškodená vetva na marhuli sa síce môže načas zaceliť, ale väčšinou už nebýva plne funkčná a časom ju tak či tak treba odstrániť. Je to aj miesto možného prieniku infekcie do dreva. Ak sa už objaví glejotok tak to nebýva dobrý prognostický znak. Navyše - čím väčšia je rana po odstránení vetvy, tým ťažšie a dlhšie sa dané miesto hojí, tiež nie je dobré robiť na marhuli väčšie rezy neskoro na jeseň. Ak by išlo o jabloň, tak by som bez obáv vyčkal, ale marhuľa nie je jabloň...  Takže záverom: počkať môžete, k úspechu (trvalej záchrane vetvy) to pravdepodobne nepovedie, ja by som ju radšej odstránil, ale nikto nie je vševedúci a stromy nás neraz prekvapia, takže to čom som napísal berte len ako radu, nie ako príkaz na konanie.   S pozdravom:  IH 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika