Změna oleje HQ



host - 119.180 (?) 
8.1.2012 20:21, zobrazeno: 7673x

Dobrý den, obracím se tu na Vás všechny ohledně rady. Týká se křovinořezu Stiga SB 52 (2T, 51ccm, 2,1kw). Nejdříve jsem mazal olejem Jonsered SUPER (totožný s HQ LOW SMOKE) a poté mi byl dán HQ XP a tím mažu už 6 let, ale bohužel jeho cena v mém okolí dosti stoupla na 220kč z dřívějších 160kč a tak uvažuji o přechodu na Dolmar 2T (140kč) nebo Divinol Zweitaktöl FF (130kč). Jak moc bude vadit změna oleje motoru? Divinol uvádí specifikaci Husqvarna 241, je to německý výrobek a tváří se celkem kvalitně. Ví někdo, co je Husqvarna 241 za specifikaci, popřípadě není tu někdo kdo má s tímto olejem zkušenost? Uvítám jakoukoli radu, či poznatek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 119.180 (?), 8.1.2012 22:28

Jak tak ještě hledám na internetu, nalezl jsem jistou spojitost mezi olejem Dolmar a Divinol výše uvedené. Mají naprosto shodné obaly jak ty s dávkovačem, tak ty klasické a dále mají stejné specifikace, cena je sice obdobná, ale to není relevantní. Napadá mě teď otázka: neplní Divinol oleje pro Dolmar? Pokud by to tak bylo, tak Divinol lze na internetu koupit za 110kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 9.1.2012 8:57

olej jako olej, značkové firmy si na tom mastí kapsy, že se to nazývá jinak, používám olej český nebo německý a křoviňák to nepozná, aspoň nic neříká a jede a benzín používám i rok starý,nemíchám dopředu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.112 (?), 9.1.2012 18:47

Olej u Husqvarny opravdu zdrahl. Ale co nepodražilo? Taky jsem na podzim kupoval olej na další sezónu a divil se. Raději ale dávám do všech 2T strojů pořád stejný druh oleje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.180 (?), 13.1.2012 17:42

Nakonec jsem se rozhodl, že to přeci jen zkusím. Olej by měl být kvalitní, podle referencí autosevisů aj. A co se týče změny oleje u 2Taktu, tak to prý není takový zlo jako u 4T, konkrétně u 2T při přechodu z polosyntetiky na lepší polosyntetiku nic nehrozí. Nicméně děkuji za rady ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.78 (?), 14.5.2012 13:37

Dobrý den, tak ta spojitost Divinol-Dolmar by mne také zajímala. Chtěl bych ten Divinol FF Zweitaktöl použít do pily Dolmar PS-4600S, kde jsem zatím používal jen značkový olej Dolmar (přecijen při ceně pily mi přišlo jako nesmysl šetřit na oleji, používat starý benzín a podobně). Ten Divinol nevypadá špatně (navíc další indikátor, že by mohl mít spojitost s olejem Dolmar - vypadá to, že má podle obrázků i stejnou barvu :-)), akorát že ta pila má motor, co točí až 14500 ot./min, tak mi v hlavě přecejen trošičku vrtá červík pochybností... 

I když specifikace uvedené v návodu (JASO FC a ISO EGD) by měl splňovat... jaký máte na to názor, konkrétně pro použití do výše uvedené pily?

Děkuji za odpovědi,

J. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.57 (?), 14.5.2012 15:36
Kolik řežete a kolik ušetříte plus poštovné? Stojí to za to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika