Zkřivený nůž



Stránky: 1,  2   
host - 36.139 (?) 
17.5.2015 16:27, zobrazeno: 18428x

Dobrý den. Prosím o radu. Nedávno jsem koupil sekačku AL-KO Clasic BR-X Plus a podařilo se mi při najetí na pařez zkřivit nůž. Chtěl jsem ho vyměnit ale nedaří se mi povolit šroub který nůž zajišťuje. Šroub má levý nebo pravý závit, povoluje se ve směru otáčení nože nebo proti? Nebo je tam nějaké jištění proti samovolnému povolení? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 17.5.2015 17:53

Šroub by se u sekaček měl povolovat ve směru otáčení ostří. Po zkřivení nože ale obvykle nejde povolit. Pak je nejjednodušší hlavu šroubu odříznout flexou a zbytek vytočit a koupit šroub nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.10 (?), 17.5.2015 18:28

Zdravím, zase jedna dobrá rada, "obvykle nejde povolit" je jen pro ty co nemají pořádný vercajk. Pokud jej nějaká síla utáhla, tak stejná proti jej povolí.  Pokud dáte na radu Waltera, tak se připravíte o poslední možnost nasadit kvalitní klíč a šroub povolit. Vypůjčte si (pokud nemáte vlastní) patřičný ořech z goly s šestihranem (nikoliv dvanáctihranem) a nasadte na trhák také z golasady, na levou ruku silnou pracovní rukavici a pravou povolit ve směru otáčení nože. Uvidíte jak to bude snadné. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.52 (?), 17.5.2015 22:17

Pro Standu 10.10: sekačku má dnes každý, kvalitní vercajk každý ne. Tazatel sdělil, že mu šroub nejde povolit a že už si ani není jist, na kterou stranu má povolovat. V takovém případě stačí zabrat trochu víc s obyčejným nářadím, šroub se oholí a pak vám nepomůže ani ořech z goly, jedině ta flexa.Tak co vám vadí na mojí radě? Kdyby tazatel věděl, že má použít kvalitní vercajk, asi by se do té situace ani nedostal a nemusel by žádat o radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.58 (?), 18.5.2015 7:18

Před povolením doporučuji poklepat šroub kladivem.Když je šestihran v čudu nasadím plocháč s dírou a ovařím hlavu šroubu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.1 (?), 18.5.2015 15:11

Taky se mě občas utáhne nůž a je potřeba na hlavici narazit šestihranný ořech a doklepnout kladivem a většinou doleva zapáčit.Někdy se i zvedá sekačka a tak je dobré když jsou u toho dva.Jen jsem nepochopil jak se dá ohnout kvalitní ocelový nůž bez poškození hřídele.Sám jsem za léta sekání zničil dva unašeče, občas vezmu kámen nebo větev a nůž mám původní 10let starý a nikdy se mě nestalo abych s ním udělal něco jiného než otupení. Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.164 (?), 18.5.2015 22:44

Děkuji všem za rady a nápady, jenom doplním. Násrčkovým klíčem mi šroub povolit nešel ale hrany jsem nijak nepoškodil a račnou zkusím zabrat ve směru otáčení nože trošku víc snad ho neurvu.Jestli je křivá hřídel nepomůže ani frička. Mám starou sekačku MTD 46 P OK kterou jsem třináct let trápil na chalupě ve vysoké trávě na velkém pozemku (na který nebyla dělaná)  kde nebyl problém potkat kámen nebo pařez. Motor při takové nehodě zhasl ale s nožem se nikdy nic nestalo, ani zub a povolit šroub nikdy nebyl problém.Maká do dnes, ani jedna oprava. Nůž u ALKA je po třetím sečení na odpis. Porovnával jsem oba nože a na ALKu je o hodně tenčí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 19.5.2015 2:02

Pozor na to, že běžné ráčny nejsou dělané na zatuhlé šrouby. Použijte raději tzv. trhák. Utahovat by se měl na moment. Pro mojí MAX 53 VBD je v návodu uvedeno 35 Nm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 19.5.2015 0:18
Asi že Alko není kvalitní značka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.59 (?), 12.9.2019 14:08

Nechápu jak Váš příspěvek souvisí s tématem dotazu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika