Zaseknutá startovací šňůra (lanko) - jak opravit?



host - 76.136 (?) 
10.8.2012 13:03, zobrazeno: 46461x

Zdravím, mám křovinořez Husqvarna 235 R. Při startování se mi zamotala startovací šňůra. Sundal jsem kryt a vyndal startovací segment (ozvalo zvuk pružiny). Lanko jsem uvolnil, ale nemůžu to namotat zpátky - nevím jak to udělat správně, aby byla pružina v poloze jak má.

Poradí mi někdo? Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.140 (?), 10.8.2012 13:38
Podívejte se do návodu, i třeba pily je to stejný princip 1obr je za x řádků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.136 (?), 10.8.2012 14:40

Díky za radu. Myslím, že princip chápu. Lanko mám namotané. Když kryt namontuju zpátky a zatáhnu za táhlo, zůstane venku volně visek cca 15 cm šňůry, která se zpátky nenamotá.

Navíc, lanko docela drhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.18 (?), 10.8.2012 16:19
Buď máte málo napnutou pružinu, to stačí cívkou jednou otočit s lankem dokola zároveň, nebo se v kazetě uvolnila pružina. Potom musíte otočením cívkou uvolnit tah pružiny, stačí podržet cívku a povytažené lanko uvolňovat ve směru tahu pružiny. Až se cívka zastaví, je třeba povolit její středový šroub a opatrně cívku vysunout nahoru, aby se uvolnila z pera. Potom se ověří, zda pero na konci na vnějším obvodu je v zajištění, zda nepraskl konec. Upravit konec a složit.POZOR na pružinu, cívku zvedat opatrně, resp s pružinou v kazetě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika