Záhradný traktor do 60000



Stránky: 1,  2,  3   
host - 116.91 (?) 
14.2.2016 20:42, zobrazeno: 26827x
Zdravím, Poprosil by som o názory - radu aky záhradný traktor si vybrať, rozpočet do 60000 cz, hydromatic, mulcovanie, kos. Plocha 2200m2, mierny svah cca 5 st. Ďakujem. Daniel
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 116.91 (?), 15.2.2016 19:39

V užšom výbere mám tieto značky a typy:

Traktorová kosačka MTD SMART RE 130 H

Traktorová kosačka YARD PRO 12597 HRB

Traktorová kosačka MTD OPTIMA LE 145 H

Traktorová kosačka SOLO BY AL-KO T 15-102.6 HD-A

Traktorová kosačka WOLF GARTEN A 92.165 H

Známy má MTD RE 130 H a je sňou veľmi spokojný, avšak zatiaľ čo som sa tu dočítal tak je dlhá čakacia doba na náhradné diely?

Ak má niekto tieto konkrétne typy tak vás poprosím o vaše názory a rady.

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 15.2.2016 21:37

Já bych osobně sáhnul po STIGA Estate 3084 H. Pěkný a velmi odbře fungující traktor s dostupnými náhradními díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.57 (?), 15.2.2016 22:01

Zdravím,

osobně mám rok Stigu (sice dražší než je Váš rozpočet, ale to je jedno). Model, který Vám tu už radí pán, by nemusela být špatná volba, popř.pokud můžete sáhnout více do kapsy, tak určitě o třídu lepší model Estate 5092 H. Mě Stiga trošku zezačátku zklamala, neboť chvíli po koupi jsem řešil 2x reklamaci, kdy traktor dost blbnul, chyba byla v kartě (obdoba řídící jednotky). Následně odešel vypínač světel. Obojí rychle vyřešeno v rámci reklamace. Od té doby traktor slouží dobře.

Nadruhou stranu, za 60 tisíc bude asi u značkových výrobců kvalita dost podobná. Jde spíše o možné funkce, šířku výhozového tunelu, šířku sečení. Taky bych řešil, kterou prodejnu, resp.servis mám nejblíže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.41 (?), 15.2.2016 23:58
Vpodstatě je to napsáno :).Mám stigu a šel by jsem do ní opět.Mimo jiné záruka 5let, reklamace řešena okamžitě, na díly se čeká cca2-3 dny,5dní je už vyjímka, poměrně kvalitní díly i v této cenové skupině.Sice jsem si trošku připlatil oproti Vám, ale mám větší pozemek a do svahu.Váš výběr není moc šťastný, nevidím tam žádné PROč ano.Mám i sekačky od stigy, taky dost dobrý, obě v hliníku s tím, že jedna má i hliníková kola.Celkově dobrá zkušenost s touto značkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.91 (?), 16.2.2016 13:17

Dnes som bol osobne pozrieť v 2 predajniach, takže mám užší výber:

WOLF-Garten Expert 92.180 H  - 2 valec, 18 koní 2620 euro

MTD LE 180/92 H - 2 valec, 18 koni, 2450 euro, velmi podobny ako vyssie uvedeny WOLF

a nakoniec predajca ma nahovara na tento: SOLO BY AL-KO T 15-102.6 HD-A cena 2199 euro, ze ma lepsiu prevodovku a hlavne sirsi zaber 102 cm.

Zo Stigy tam mali vystavene 3084 ky, nemali tam model 5092 H, ten tam stoji 2599 euro takze skoro rovnako ako prip MTD. skoda ze som ho este nevidel na zivo.

Zatial vsetci radite Stigu aj napriek reklamaciam, tak asi musite byt snim spokojny. Ak sa najde niekto kto ma skusenosti s hore uvedenymi traktormi, tak budem rad za vas nazor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.94 (?), 16.2.2016 22:51

Zdravím, stroje Expert 92.180H a MTD LE 180/92 H jsou od stejného výrobce proto ta podoba. Takže nakonec překročíte původní cenu, 2 válec je lepší volba - průběh výkonu a točivého momentu, motory Briggs jsou nejrozšířenější a spolehlivé. Slabší převodovka je K46, není úplně vhodná na tažení vozíku, koupit ho nejlehčí a nepřetěžovat udanou tažnou sílu stroje. Silnější je řady K62.  Pokud máte na zahradě i stromy, keře a záhony je lepší stroj s malým poloměrem zatáčení a i menší šířkou. Toto je můj případ, jen ještě trochu větší plocha a není úplně hladká, proto 4 antiskalp. kolečka.  Mám 3 sezony stroj W-G řady Expert 92.160 H najeto přes 100 hodin. I přes některé nedostatky, maličkosti jsem odstranil sám, větší jsem reklamoval, něco bylo uznáno něco ne, jej mohu doporučit. Pokud se chcete dozvědět více zkušeností a názorů k tomuto stroji, tak na tomto fóru je založeno o něm vlákno. 

O ostatních vámi uvedených strojích jsem něco slyšel, ale nemám s nimi osobní zkušenost, takže se nevyjadřuji.  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.120 (?), 17.2.2016 3:25
Na Vaše podmínky je jedno jestli to je jednoválec nebo dvouválec, dvouválec má na stejný výkon větší krouťák, ale dva válce si vezmou víc jak jeden.Na toto stoupání Vás tlakové mazání netrápí, životnost motoru je stejně zpravidla větší než ostatní celek stroje.Hlavně u hydra aby to mělo převodovku od Kanzaki(K46 apod.),to bývá šizeno jinou značkou např. Hydrogearem.Stiga je jinak dobrá volba v tom padesátkovém provedení, reklamace má vzácně, protože i v nižších modelech používá dobré komponenty-kladky, klíňáky a prostě to, co stále běhá, stačí se podívat pod "sukni".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 17.2.2016 11:50

O jakém tlakovém mazání motoru je zde řeč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.111 (?), 17.2.2016 22:52

Omlouvám se autorovi tohoto příspěvku, že se k němu vyjadřuji. Jedná se o tlakové mazání motoru. To je lepší než mazání rozstřikem, nejen pro jízdu do svahu, ale i při náklonu. Motor s tlakovým mazáním má olejový fitr, rozstřikové mazání ho mít nemůže. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika