Zahradní traktory Partner



Stránky: 1,  2,  3   
host - 144.138 (?) 
29.3.2011 20:00, zobrazeno: 53036x

Poradte vše co víte o traktorech partner: vlastnosti, poruchavost, atd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 68.250 (?), 30.3.2011 5:54

Nevím, jestli je to stále jeden uživatel co tu klade otázky traktor Husqvarna, traktor SECO, teď traktor Partner, ale klidně jste to mohl dát do jednoho příspěvku a nezakládat tři.

Partner je postaven na stejném základu s Hsq, Jonseredem, ale bez použití komfortních vychytávek zpříjemňujících práci a je to marketovka tzn. široká sekací plošina s poměrně slabý motor. Huska s Jonsem to aspoň spočítali, Partner poddimenzovává, ale je levnější. Jediný traktor který dává smysl je model P200107HRB.  Traktory partner mají mít stejné díly s Hsq i Jonseredem, ale co se poruchovosti týče a ceny oprav Partner jasně vede. Na Husce při předsezonní údržbě vyměním olej, seřídím otáčky motoru, vyčistím filtr, promažu čepy, vyměním pískající kladku, nabrousím nože... Na Partneru udělám (konkrétně kus z roku 2006 typ P14592) toto všechno co na Husce plus podruhé vyměním nefunkční spojku nožů, vyměním čtyři kladky,  rozsypané ložisko nad nožem a snažím se rozchodit zakusující se kvalty, seřízením spojky- bez většího výsledku. Ty větší se záběry 97 a 107cm používají do loňské sezony používané rámy HSQ (šestihranný hnací řemen nožů, systém řízení...), ty menší jednonožové se záběrem 77cm jsou shodné s HSQ 126, Jonseredem 2213, ale se slabší motorizací (12.5hp vs. 11.5hp) a pouze manuální převodovkou. Někomu to málo může stačit. Za ty prachy...

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.178 (?), 2.11.2011 11:54

Mám Partnera druhým rokem a bez problémů!! A to ho nešetřím, seká mulčuje, shrňuje sníh.. občas tahá dřevo.. Je to 125 97rb, cena 44tis.. Maximální spokojenost.Pokud srovnám i jiné značky, nemám důvod platit 10-40tisíc za to že mám na kapotě Maufild, Husquarna nebo jiné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.42 (?), 2.5.2011 13:29

Dobry den, vlastnim traktor Partner HRB 145107,mam ho uz tretim rokem, sekam plochu asi 2500 m2,jedine s cim mam problem je kazdorocni vymena remene ke kudlam, jinak si nemohu stezovat.Cerny Miloslav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.231 (?), 26.6.2011 21:16
mam rovnaky stroj Partner HRB 145107 a okrem nedotlacaveho spinaca, ktory detekuje kos som nemal problem. toto som vyriesil, drotom, ktorym som stiahol kladku a spinac je stale stlaceny. za tie peniaze som spokojny. kosim 1x tyzdenne 2000m2....ked mam stastie, tak aj 2x do tyzdna. :) ked som ho kupoval bola vedla drahsia Hq151, predajca mi ukazal, ze to ma iny motor, neake vychytavky, ale inak "totozny" stroj. povodne som chcel hq151, ale cena ma presvedcila, ale som spokojny. drtk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.186 (?), 3.5.2011 2:40

Vlastním model P200107HRB a jsem naprosto spokojen že bych po 3 sezonách na 2000m zahrady + 4x ročně hřiště,  něco krom oleje a filtru měnil, se mi nestalo. 

je třeba pravidelně ostřit nože ne že by 20Hp nestačilo utlouct trávu tupým železem ale pro hezký výsledek - pěkný sestřih 

 Jediné drobnosti nedrží páka variátoru na plné rychlosti takže stroj zpomalí když sundáš ruku.

Doporučuji a to bude shodné u všech modelů i značek demontáž sekacího zařízení a vyvaření direk v přehybech plechů v ústí vyhazovacího tunelu i malá dirka zachycuje trávu ta se zpomaluje a zanese postupně tunel.

Tuto zimu jsem koupil i radlici na sníh (českou) řetízky na kola a byla zábava i v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.42 (?), 3.5.2011 6:58

Bohuzel, u mne je to tak, remen je moje slabost, uz sem se dopidil rozmeru a typu tak ho nastesti nemusim kupovat u zlodeju za kolem 1500 ale za nejakych 600kc s DPH, a verim ze to nebude takovej ausus jako ty jejich dovozy.jinak se mi zacina delat vule v ulozeni v jednech kudlach, zatim je mala, ale prez zimu se na to mrknu a zkusim neco vymyslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.49 (?), 5.5.2012 15:34

Můžete mi prosím poradit, kde se dá řemen koupit?

Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.171 (?), 27.6.2011 15:57

P200107HRB co říkáte na občasné sečení hřiště??Je to dvouválec záběr má 107cm.Servis u baráku a prodejce je ochotný dodržet 2letou záruku.Na dražší stroj nemáme. Už 60000,- je moc a do jetého nechceme jít.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.42 (?), 21.7.2011 8:30

Dobry den, je to uz silna masinka, takze i pomerne dost velika spotreba paliva, co ja mam zjisteno dvouvalce papji oklo 1ltr na 15minut.u jednovalcovych to staci na hodinu sekani suche travy.ja osobne od dvouvalcovych motoru jsem upustil.Vyhodou je tlakove mazani motoru(Kawasaki),hojne pouzivana u Husqarny.Na rovinky a opravdu mirne strane bohate postaci mazani rozstrikem.Ja si radsi priplatil 10000 za hydrogear prevodovku, to je luxusni pozitek z jizdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika